1. This forum is obsolete and read-only. Feel free to contact us at support.keenswh.com

Report bugů

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 17, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
 1. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Já jí hraji dál, dost jsem toho zachránil.....pokud myslíte na Steam, dát hru bez modu tak to už nelze. Původní s chybou jsem neuváženě ze steam smazal a tu samou mapu co se mi podařilo krkolomným způsobem zachránit, stále rozvíjím..hraji.
   
  Last edited: Apr 21, 2015
 2. Robertak

  Robertak Trainee Engineer

  Messages:
  91
  Zdravim,

  narazil jsem na poněkud nepříjemný problém se vzduchem - mám v základně a v lodích dohromady cca 15 oxygen tanků, v základně vše propojený, většina lodí zaparkovaná a připojená connectory, jeden velkej hangár naplněnej vzduchem a jednu menší místnost.. vše tak nějak funguje, stav nádrží se průběžně vyrovnává podle toho, kde co spotřebuju, ale už minimálně dvakrát se mi stalo, že najednou prostě veškerej oxygen zmizí.. naposledy se to stalo včera - testoval jsem novou oxygen farmu (40 farem), chtěl jsem vidět, jak rychle to plní tank, takže jsem k farmě připojil jeden tank a přerušil jsem připojení ke zbytků báze - po chvíli měření jsem to připojil zpátky.. potom jsem chtěl vidět, jak rychle to naplní hangár, takže jsem zapnul na nádržích stockpile, aby se hangár neplnil vzduchem z tanků a opět jsem měřil.. usoudil jsem, že to už docela plní, na nádržích jsem zase vypnul stockpile a najednou koukám, že základna a vše, co k ní bylo připojený má 0% oxygen.. zůstal jen v nádržích lodí, který zrovna nebyly připojený k základně.. 12 velkejch tanků z 90% plnejch vzduchu v tahu.. :) takže asi zase musim na led.. :-D

  log zde:

  https://leteckaposta.cz/818188036

  sestava: I7 2600K, 8GB RAM, GTX560, W7 Pro SP1

  edit: jeste doplnim, ale uz je to myslim hlaseny - kdyz v survivalu postavim oxygen farmu, tak ukazuje 4 cerveny tecky a nefunguje, i kdyz je pripojena k tanku/mistnosti a ma dost energie, musim exit do main menu, nahrat znovu hru a pak to funguje normalne
   
  Last edited: Apr 28, 2015
 3. Robertak

  Robertak Trainee Engineer

  Messages:
  91
  Dnes opět.. Zvětšil jsem farmu (160x oxygen farm) a zkusil naplnit velkej hangár (cca 15x12x25 polí - to už docela trvá i těm 160 farmám) a když byl skoro plnej (poslední kontrola přes 80%) a už jsem chtěl vzduch přečerpat do nádrže (nechal jsem po včerejšku zapnutou jen jednu, ostatní jsem vypnul) najednou zase koukám, že v hangáru 0%, v tanku 0% a ve všech připojenejch lodích taky 0%.. vzduch zůstal jen v lodích, který nebyly připojený k bázi..

  čerstvý log: https://leteckaposta.cz/691208850
   
 4. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report tento bug známe a děje se třeba i při stavění jakýchkoli bloků (přepočítání gridu a reset O2). Pokusíme se opravit co nejdříve :)
   
 5. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Jeden dotaz. Pokud je připojená malá loď konektorem ke stanici, proudí do ní vzduch a naplní zásobníky.
  Pokud je u stanice mezi výstupním konektorem a zásobníkem vzduchu na stanici conveyor, vzduch do malé lodi neproudí, zásobník v malé lodi tudíž nenaplní.

  Conveyor má zákaz pouštět rudu, ingoty, munici, kamení, štěrk, hořčík prach, staré železo, led a ruční vybavení.

  Vyzkoušeno bez modů a skriptů - u velkých lodí mi to nedělá.
  Proč?
  To tak má být nebo to je nějaká chyba.


  Přidám další....
  Dnes odpoledne jsem sloučil velkou loď se stanicí. Až za malý moment jsem si podle zvuku všiml zarostlých malých lodí do podlahy v hangáru, bývalé velké lodi.
  Před sloučením velké lodi, tam ty malé lodě v hangáru normálně parkovaly pomocí vlastních podvozků. Po sloučení velké lodi se stanicí pomocí slučovacího bloku všechny malé lodě co dokovaly pomocí magnetického podvozku zarostly do podlahy hangáru. Bohužel, vzpomněl jsem si na to že jsem podobně zaparkoval velkou loď ve společném modulu a že tam stejným způsobem stály malé lodě. Vyrvalo to tam pěkný kus, nestihl jsem je odstranit a vyřezat, takže to nadělalo slušnou paseku.  Další
  Při pohybu ve volném prostoru, jen ve skafandru, něco kosmonauta samo od sebe zraní. Nejčastěji pokud máte v ruce nějaké nářadí, ale stalo se to dnes už několikrát i bez . Proste si letíte změníte směr a 20% hp okamžitě dole. Předem upozorňuji že jsem nikdy, když se mi to stalo, neletěl rychleji jak 2 až 3 m/s a že jsem do ničeho nenarazil.
   
  Last edited: May 1, 2015
 6. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za reporty pokusíme se opravit co nejdříve :) ještě ke konveyorům máš připojený i sorter block a v něm nastavená omezení?
   
 7. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Last edited: May 4, 2015
 8. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  nedaří se nám to zreprodukovat děje se to vždy?
   
 9. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Ano zdá se že pokaždé, ale jen u malé lodě. U velkých lodí co se připojí na ten samý konektor takto zapojený, se to nestává.

  Oprava, teď jsem to zkoušel několikrát znovu a je to dost divné, funguje to. Jsem rád že to už zase funguje jak má, ale to vám asi moc nepomůže. Kyby se to stalo jednou, tak bych to sem nepsal, ale stávalo se to pokaždé a bylo jedno v jakém scénáři. Nevím proč je to teď jak má být .


  O něčem jiném.
  Když děláte ty testy vyzkoušejte jeden efekt. Při těsném přiblížení k otevřeným dveřím lodě dojde ke krátkému zášlehu trysek lodi, zhruba jako při silnější stabilizaci. Je to jen taková sranda, jen v ten moment u těch trysek se nesmí nikdo zrovna motat.
   
  Last edited: May 4, 2015
 10. aern

  aern Trainee Engineer

  Messages:
  3
  Zdravim
  myslim, ze uz tento bug viaceri nahlasovali, ale aj tak , pre istotu - velke lode sa spravaju velmi cudne. Neda sa v nich spawnut, pokial nie je medical vo väcsich priestoroch (hned po spawnuti clovek umrie), a lode sa samovolne hybu roznym smerom, väcsinou hore. Ak hrac vsak nastupi a vypne si jetpack, zda sa ze vsetko ide ako ma, ale ak ide s jetpackom, tak sa lod hybe a väcsinou aj tento pohyb hraca zabije (problem so spawnutim). Tento problem je velmi neprijemny pre hracov, ktory nemaju stanice ale iba lode na spawnovanie.

  Vdaka:)
   
 11. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za reporty efekt trysek je by-design. Velké lodě se hýbou pokud do nich drkneš hlavou to by se mělo opravit během tohoto týdne :) a spawnování rovněž :)
   
 12. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Taktéž se mi povedlo to samé. umřel jsem a oživil jsem se v mé obří lodi. Jenže, ta byla stále v pohybu a já jsem Bůh ví proč, okamžitě zemřel a pak ještě asi X krát než mě to oživilo a nezamordovalo. Loď nějak, sama od sebe skoro zastavila ??? Loď během té doby naštěstí do ničeho nevrazila. Z nějakého podivného důvodu však zmizel veškerý vzduch z lodi, nejen to i z kyslíkových nádrží. ( a to jich mám v té lodi 28 a byly všechny plné)
  Další zajímavostí je, že v hangáru a na podvozku zachycené lodě, s vypnutou energii, si své zásoby kyslíku uchovaly beze ztrát.

  PS: Ty generátory kyslíku co potřebují jen energii a slunce, funguje to vůbec ? Mám jich teď slušné pole(přez 300), ale efekt nikde, sotva mě to udrží na živu v malém kokpitu.
   
  Last edited: May 6, 2015
 13. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report oxygen farmy fungují ale je jich potřeba velké množství aby udržely jednoho hráče naživu je to spíše jen takové pomoc při nedostatku ledu v generátoru ;)
   
 14. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Včera jsem několikrát za sebou natáhl bačkory, když jsem během letu velké lodě sundal uvnitř přilbu. Přesný popis" loď letěla s vypnutými tlumiči rychlost okolo 60m/s. Generátor gravitace na 0,5g a kyslík ok. Vypnul jsem si tlumiče, potom jetpack a v klidu čmajdal po místnosti. Pak jsem zmáčkl klávesu na sundání přilby a ups okamžitá smrt. Potom když jsem nejdříve zapnul jetpack, následně se odlepil od podlahy a zapnul přilbu nic se mi nestalo.
  Další ta samá rychlá smrt, pokud se v pohybující lodi normálně procházíte bez přilby a chcete si jí nasadit. Jakmile kliknete na nasazení přilby okamžitá smrt.
  Upřesňuji působení gravitace je v ose letu, ale v protisměru. (hlavou ve směru letu - nohama proti směru)
   
 15. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Mohl by jsi mi prosím poslat svět? nebo blueprint tvé lodě?
   
 16. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
 17. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za pomoc opravíme co nejdříve :)
   
 18. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Mám tu další nejspíš chybu. Ty nové moduly co umožňují rychlejší, nebo efektivnější či úspornější práci rafinerii a montéru, v jednom momentu přestanou okamžitě pracovat a svítí červeně.

  Kdy: loď vybavenou rafinerii a montéry, vylepšenými moduly, jsem připojil ke stanici pomocí slučovacího bloku. V ten okamžik všechny vylepšovací moduly zhasly a teď svítí červeně ... nepracují. Musím vyskočit úplně (vypnout) ze hry a pak zase zpět aby to znovu fungovalo... Občas to ale i tak nefunguje a je nutné částečně demontovat modul a následně sestavit.
  Několikrát cíleně vyzkoušeno na čistém scénáři bez modů.

  PS: nešlo by omezit to bimbáni nohou? Nejen při letu, sebou mrskají jak celofán ve větru. Navíc se mi zdá, že je to občas důvod zranění až smrti. Od toho pohybového update se stává že vás to zraní, případně rovnou zabije, při opouštění kokpitu a konzole i sedačky. Velmi špatně se určuje proč k té smrti dojde, neboť se to stává velmi zřídka, tak 1 x za 20 výstupů. I když se mi to stalo i několikrát hned po sobě a pak zase několik hodin ne.
   
  Last edited: May 10, 2015
 19. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report mergování i ty nohy sepokusíme spravit co nejdříve :)
   
 20. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Kyslík stále uniká z velkých lodi. Při zrychlení, nebo změně směru, na místu této změny zůstanou obláčky kyslíku, které následně zmizí. Že nejde jen o vizuální problém mě přesvědčily tanky s kyslíkem z plných za 3 minuty prázdné. (za pohybu a změn směru brzdění a zrychlování) Dá se s tím něco udělat?
  Jako příklad tahle obluda: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=439135262

  Ještě mnohem větší okamžitá ztráta kyslíku v celé lodi, nastane při změně lodi na stanici, nebo jejím opětovné zpětné změně. Nebo stačí odřezat slučovací blok a to je panečku podívaná jak to utíká i plnou zdí.
   
  Last edited: May 20, 2015
 21. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report o tomto problému víme ale daří se nám navodit pouze u mergování :)
   
 22. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Ty pístnice to je hrozný zlo. 2 ze tří pístnic opět samy od sebe ztratily koncovou desku, včetně vrat - přistávací desky na jejich konci.
  Poté co jsem se vrátil z těžby, neměly koncové desky, včetně toho co bylo na jejím konci. Proč zase.
  Každý objekt v generovaném vesmíru který jsem potkal a byl vybaven pístnicemi, byl tímto postižen. Někdy u jedné lodi chyběly 4 z 5 koncových desek i s tím co nejspíše bylo na nich připojeno.
  Občas se mi zdá, když ty pístnice sleduji na velkou vzdálenost, že se jejich konec velmi rychle třese i s tím co je připojeno na nich. Ne všechny. Vzdálenost 30 km (použit mod teleskopické kamery).
   
  Last edited: May 22, 2015
 23. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report bohužel o problémech s písty a rotory víme ale není to jednoduché na opravu :/
   
 24. Serza

  Serza Trainee Engineer

  Messages:
  35
  Ahoj, dnešní update na DX11 způsobil stařecký třes u nářadí viz videjko :eek:ops:

   
 25. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Má grafická karta podporuje DX11
  a s ním teď jedu na max detaily atd.

  Jo jak psal kolega nade mnou ten třes je dost drsný.

  Hlásím problém pouze v kokpitu u malých lodí ten zkrácený. Když si do něj sednu vidím tohle pokud si sednu do stejného kokpitu u stanice, je vše v pořádku. Blbne to jen u malých lodí. Nastavil jsem DX na 11.
  (https://images.akamai.steamuserconte...686/C755F317C39738544491EC18683526DAAD3CC10F/)
  (https://images.akamai.steamuserconte...172/95C57BDBA3D442BAC611CDA39A498EFDAC4173DF/)
  (https://images.akamai.steamuserconte...365/D0EA0E8B4520F481B886BAC193487C63D0AC918A/)

  další podivnost pokud to ovšem přímo nedělá grafika je jakési rozhraní zrnité textury s čistou... je to na obrázku blbě vidět ale ve hře je to o dost znatelné. Kamkoli se podíváte vzniká při okrajích nebo v určité vzdálenosti od objektu "šumů na texturách, podobný jako když se díváte přes kameru ve hře.(ten úmyslný) Velmi výrazně je to vidět na asteroidech. (https://images.akamai.steamuserconte...362/AC9037161EC93038EEE1ECB146814A364C0E278D/) Zde je to vidět asi nejlépe ..odvrácená strana od slunce a celá plocha je neosvětlená.(https://images.akamai.steamuserconte...616/5FE6C245DEF211D0D6F90159A35A8B44EFC20FE7/)

  Naprosto k ničemu je teď kosmonautovy svítilna, to že svítí zjistíte až asi 50cm od stěny.

  Ještě jsem přidal pohled z kryokomory kde vznikají nějaké rovné čáry něco podobného jako v kokpitu v průhledových okýnkách. Nejen to, párkrát se zobrazí i oči a ramena kosmonauta, když stojíte v kryokomoře.(https://images.akamai.steamuserconte...661/E84C8F029843B0F824D290A27029F260ACAFC387/)


  Jinak dost se mi změnili barvy v paletě a jinak. V původních mapách zčernaly nepřebarvitelně, originální svářečky a brusky na malých lodích. když je v nové mapě znovu postavím problém není.

  V menu výběru lodí kde lze načíst a vložit objekt stanice nebo lodě co máte uložený se nezobrazují náhledy lodí.
   
  Last edited: May 29, 2015
 26. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za reporty :) problémy v kokpitu by měly být po dnešku v pořádku, co se týká textur lehkých armorů ty jsou ještě ve starém dx9 a pracuje se na dx11 proto jsou ty textury divné :) barvy v paletě se srovnají jakmile se dá default víme o tom a pokusíme se opravit co nejdříve.
   
 27. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  To třesení věcí v ruce kosmonauta není jen o věcech ale o celém kosmonautu..stačí se trochu proletět :( , ale jak se zdá je to jen ve starých světech. jednoduše blbne všechno možné okolo světla a pohybu atd. ale jen ve světech vzniklých před DX 11.
  Rada pro ostatní zálohujte stanice lodě a nahrajte je do nového světa.
  .........................................................................................
  U větších asteroidu v nekonečném vesmíru s více surovinami se povrchová textura podivně tetelí (efekt rosolovité hmoty), menší šutry to většinou nedělají. (ještě nevím jestli se to děje i v nově vytvořených světech)
  ___
  Palec nahoru za kontrast světla a stínů velmi se zvýraznily textury asteroidů. Skybox konečně na úrovni.
  ..........................................................................
  Houstone máme problém. Ztratilo se nám slunce.
  Světlo odkudsi z vesmíru svítí, ale bez objektu slunce. Zatím jen na serveru a ve dvou samostatných mapách. jinde slunce je ??? Nějaká rada by byla? Opět staré světy před DX 11.
  ................................................................................................
  Světlo kosmonauta se výrazně zlepšilo, svítí jak má a to i při přiblížení k objektu ovšem trochu svítí jako maják (https://images.akamai.steamuserconte...449/0C562C1E5D1F5AEFAD9C174F4DCE4AB730782F39/).
  Pokud bohužel přepnete v nastavení z FXAA na MSAA 8x nebo něco jiného, světlo přestane ve vzdálenosti zhruba 10m a méně, osvětlovat překážku před vámi...naprostá tma dokud do něj nevrazíte je prostě černočerná tma? Mám něco blbě nastaveného, nebo to je i u vás?
  ...............................................................
  Ty barvy jsou sice jako v reálném vesmíru správně vyblité, ale nešlo by s tím něco prosím udělat?

  ...............................................................................................
  Níže jen v nových světech s tímto nastavením. (https://images.akamai.steamuserconte...519/DDD451586449B1B81716E101EAD1E9245381BAD6/) a (https://images.akamai.steamuserconte...054/43D538784DC1173FB38BBB1B42C7E8CA6CD02EC7/)
  .........................................................................................................
  Asi po 15 minutách hraní, ještě jsem nestačil ani jednou vystřelit natož kloudně stavět a hra se začala šíleně cukat. Hromada ostrých kratičkých zadrhnutí - cuknutí při jakémkoli pohybu (takový kosti třas)... fps zdá se relativně stabilní 64-58.
  jedná se o váš doplňující scénář 1 ...... čím to je ?
  přikládám (https://images.akamai.steamuserconte...047/5EB08C889C1C007987309A534AE386029E3E9E30/) (nově vytvořený v DX 11, neobsahuje mody)
  ...............................................................................................
  Podivné chování - zobrazování solárních kyslíkových generátorů. Když se podívám na farmu dělá to tohle (https://images.akamai.steamuserconte...880/25FF68E0DD9F5BD6AD6725A035057BDDFC632F05/ ) ale pokud se třeba podívám na mnohem větší Helios (neobsahuje solární kyslíkové generátory) (https://images.akamai.steamuserconte...373/D7F8359998963A78E16A126CA0BC3629D1482F24/ ) nic to nedělá, v té oblasti mám samé větší obludy, ale dělá to jen když se podívám na solární kyslíkové generátory.
  Tyhle poblikávající poskakující čtverce generují už dva kyslíkové generátory vedle sebe. Černé čtverce poskakují, poblikávají jen v linii solárních kyslíkových generátorů. Pokud se natočím tak, abych solární kyslíkové generátory neviděl, žádné čtverce se nezobrazují. To je grafikou ??? (nově vytvořený v DX 11, neobsahuje mody)
  ...............................................................
  Plně nabité baterie, místo původního označení všech čtverečku plnosti svítících zeleně, svítí nyní jen jeden čtvereček a to bíle.
  ............................................................
  Air vent nyní mají zobrazen velmi utlumený indikátor vzduchu. Ty zelené čtverečky jsou hodně potemnělé jakoby jen natřené hodně nevýraznou barvou, sice "svítí" zeleně, ale rozhodně ne jasně jako kdysi.  Do pondělí možná ještě něco přidám.
   
  Last edited: May 31, 2015
 28. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za skvěle napsaný report :101: bohužel všechny problémy s barvamy a "světýlkami" se budou opravovat postupně jelikož nejsou převedeny do DX11 :)
   
 29. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Prosím překontrolujte váš hlavní herní scénář "Ztroskotaná červená loď" pod DX 11.
  Nechápu možnou souvislost, ale předtím se to nedělo, scénář "Ztroskotaná červená loď" 7x začato pokaždé loď rozsekaná trochu jinak, (bezva) ale tak že až chybí rafinerie, gyroskopy, kontejnery, konektor, generátor gravitace, jednou rozdrbaná až po vnitřní dveře místnosti s konzolí. Jednou napasovaná v hmotě asteroidu, tak že se třásla dokud se převážná většina lodi nezkroutila a rozpadla???. Docela náhul. ... To opravdu pokaždé reálně napere do asteroidu ??? Nebo je tak blízko asteroidu, že jí prostoupí a vymrší až potom?... Dále se několikrát tvářila jako trochu prostorově otočená vůči zobrazovanému. Procházení plnými stěnami, zapadání do podlahy, neprůchodnost některých dveří i když jsou otevřené.

  Případ kdy nemá gyroskop a loď se stále velmi pomalu točila jako by měla nějaký motor a rozpadá se. (https://images.akamai.steamuserconte...075/B9B10473CD95CC40CB328B738337F7AF90074976/)
   
  Last edited: Jun 2, 2015
 30. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za report hned na to kouknem :)
   
Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.