1. This forum is obsolete and read-only. Feel free to contact us at support.keenswh.com

Nápady a návrhy na zlepšení

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 18, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
 1. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Mám návrh na možný příkaz v menu nastavení - načítání už hraného scénáře. Jednalo by se o možnost jednorázového - (opakovatelného) úplného vymazání a resetu prostředí v nějaké vzdálenosti od hráče třeba v okruhu větším než 50km. Vymazali by se již použité asteroidy, potkané lodě, stanice, hráči vytvořené objekty, samo sebou i uložené GPS co jsou dále než předem nadefinovaná hranice.

  S o dost mladším bratrem, fungujeme jako nomádi.
  Vytěžíme co se dá, rozebereme částečně co potkáme, vylepšíme hybridní loď - stanici a posuneme se o kus dál. Někdy to děláme i za nepřerušeného pomalého letu naší stanice.
  Bratr :eek:ops: posunul během jednoho dne, celou naší stanici o 3500 km od původního startu.( né neuklikl jsem se)
  Po dálkovém průzkumu jsem zjistil, že pravděpodobně všechny navštívené oblasti, včetně těch kolem kterých jsme kdysi proletěli, tam stále jsou a to i ve vzdálenosti vyšší jak 1200 km.
   
  Last edited: Apr 28, 2015
 2. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za post, bohužel vzhledem k nekonečným světům toto nastavení nelze udělat protože nelze ovlivnit co vše by to smazalo :) ale souhlasím že tato možnost by byla pro správce serveru užitečná :)
   
 3. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Nemyslím nastavení během hry. Spíše restart před vstupem do mapy. Pokud by to vymazalo všechno, nad dejme tomu 50 nebo 100 km od poslední pozice hráče, to mám na mysli. Vlastně by to bylo na podobném principu jako nastavení dohledu. Také ho můžete kdykoli před vstupem do hry nastavit - změnit. Nebo v maximálním dosahu aktivní antény. Jaká tam je vzájemná interakce k anténě?

  Teď asi budu plácat nesmysly: běží vám tam nějaký skript, co kontroluje vstup objektů do zóny dosahu signálu antény a následně pokud je daný objekt aktivní maják, anténa, cíl, blok kontroly nebo má nastavené zobrazení atd.(logický blok) Cokoli co by bylo v interakci s anténou frakce, nebo vybraných frakcí a jejím dosahem by zůstalo, to co ne šlus delete. Potom teprve hráč vleze do hry a hurá pařit.

  Další způsob
  Šlo by využít stejného skriptu co říká senzoru že je poblíž asteroid, nebo stanice a jiné? Jen by se rozšířil dosah na kostku o hraně 100x100x100 km ta by se uložila vše mimo tuto oblast smazáno.
  Postup: doslovně by správce - hráč před ukončením hry - mapy vymezil centrum - střed, od kterého by se tato "kostka prostoru" počítala. Pomocí nějakého příkazu přímo ve hře by správce - hráč aktivoval uložení pouze obsahu takto nadefinované "kostky prostoru" Vše mimo by se neuložilo, při opětovném vstupu do hry by už byla načtena jen správcem - hráčem naposledy vybraná oblast. Skript generování asteroidů atd. by tímto neutrpěl, protože by se pokračovalo jako při startu nového scénáře.

  Trochu jinak
  Asteroidy se také nejspíše negenerují všechny najednou. Jistě je to vygeneruje až když hráč dosáhne nějaké vzdálenosti od "prázdného" prostoru. Tehdy se pravděpodobně vygenerují v předstihu a zapíší jejich ID, ve směru pohybu hráče v nějakých malých úsecích. Stejný generující skript by mohl, po stejných kusech jako je vkládá, po dosažení nějaké válenosti od nich opět odebírat. Nemělo by to být tak těžké, neboť každý asteroid má jeden souhrnný celistvý segment - blok, který je až později dělen na mnoho menších až finální nejmenší blok, obsahuje předefinovaný náhodný počet valounů rudy. atd. Takže nezapsáním jeho ID do paměti při následném ukládání, dojde k odmazání asteroidu jako celku, včetně jeho vygenerovaných podřetězců dělení, prostě fyzicky zmizí.
  Nebo ne ?

  Pokud jsem hodně mimo, doufám že jsem vás alespoň trochu pobavil.
   
 4. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Vím co tím myslíš bohužel to není tak jednoduché a zase tak úplně mimo nejsi ;) je to dobrý nápad a už se o něm dlouho uvažuje :)
   
 5. TheRay85

  TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Chcem sa opýtať, či ste náhodou neuvažovali o zmene matematiky na maximálnu rýchlosť(nemyslím módy) ale aj akceleráciu. Momentálne je defaultná maximálna rýchlosť 367 km/h. Chápem že momentálny stav netcodu to možno moc nepoberie, ale až ho opravíte tak by možno mohol. Napríklad raketoplán dosiahne pri štarte rýchlosť 28,000 km/h, potom už letí okolo 9,700 km/h. Tak som myslel napríklad podla počtu motorov, čím viac by bolo motorov na lodi tým rýchlejšie by mohla letieť.
   
 6. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za dotaz, zatím jsme nad tím neuvažovali jelikož by větší rychlost mohla způsobovat elké problémy :( samozřejmě, že pokud se nám podaří vše fixnout tak by jsme mohli zvýšit i rychlost :)
   
 7. aern

  aern Trainee Engineer

  Messages:
  3
  Zdravim,
  mam jeden napad, neviem, ci ho uz niekto spomenul. Uvedomil som si to, ked som nasiel cez exploration stanicu. Hodilo by sa, keby existovala mapa lode napr v control pannely lode. Predstavoval by som si to nejako takto https://paratime.ca/images/scifi/aeschylus-lowerdeck.jpg , hrac by sa na lod akoby pozrel z hora, pricom by mohol cez to ovladat jednotlive casti lode, ukazali by sa kde su, ci su zapnute, atd. Bol by to v podstate vylepseny control pannel. Kedze väcsinou maju lode a stanice viacero urovni, mohol by na kazdu uroven, ktoru chce hrac takto vidiet, existovat nejaky block, ktory vlastne umoznuje vidiet danu uroven z tohto pohladu a ktory by musel hrac postavit na danu uroven.
   
 8. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Ahoj, dobrý nípad bohužel z naší strany neproveditelný. Spoustu lodí si lidé sestavují sami a tak my nemůžeme udělat mapy lodí to by si musel udělaž každý sám na svojí konkrétní loď. Ale díky za nápad :)
   
 9. ZeRenCZ

  ZeRenCZ Trainee Engineer

  Messages:
  10
  zdravím, měl bych pár nápadů...:
  1) trysky pro velké jsou velmi velmi slabé, je nemožné postavit větší loď která by měla solidní zrychlení(a to i když má celou záď pokrytou tryskama), takže zvýšení síly trysek by byla jedna možnost, ovšem napadla mě jedna zajímavější:)

  a)trysky by se rozdělily na dva bloky "motor" a "trysku", fungovalo by to tak že by se za sebe umístilo více motorů a na vnější část tryska a síla těch motorů by se sečetla
  - ovšem to by bylo OP, takže by byl potřeba limit
  - tzn. maximálně by se mohlo umístit např.5 motorů a jedna tryska, 6 a více motorů by mělo stejnou sílu jak 5
  -nebo např. 1 motor-100%, 2 motory-180%, 3 motory-240%, 4 motory-280%, 5 motorů-300%, 6 motorů-300%,...
  b) to samé co za a) jen by tryska nebyla rozdělena na dvě části, ale jak by se trysky dávaly za sebe, tak koncová část první trysky by byla "vložena" do motorové části druhé trysky, ovšem tohle by vyžadovalo update "blok uvnitř bloku" jako má ME

  2) řekněme že maximální rychlost bude nastavena na 250 m/s, malé lodě tedy budou moci létat maximálně touhle rychlostí, ale velké budou mít max např. 200-210 m/s

  malé lodě by měli být schopny dohonit ty velké, si představte jak torpédo nahání velkou loď, jestli to nestačí doporučuji kouknout na díl Stargate Atlantis s05e04 Daedalos, v něm prchající pozemskou loď dokáží dohonit malé stíhačky

  3)1x1x1 manévrovací trysky pro malé lodě, ve workshopu je supr mod
  s nynějšíma tryskama 2x1x1 malé lodě vypadají špatně

  4)bylo by supr kdyby KHS vyhlásilo něco jako soutěž ve které by hráči vybírali mod který se stane součástí hry, např jednou za několik měsíců, moc by se mi líbilo kdyby se do hry pravidelně přidávaly mody
   
 10. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
   
 11. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Pár nápadů

  Uvažovali jste o obousměrném conveyor sorter? Měl by dva seznamy, vrchní restrikce prostupu věcí a materiálů z jedné strany a spodní restrikce prostupu věcí a materiálu z druhé strany.
  ..................
  Conveyor v bloku, by také neuškodil navíc by to hodně pomohlo při utěsňování velkých lodí a stanic. Například (https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=337511236&searchtext=armored+conveyor)
  ..................
  Šikmý conveyor moc šikovná věc. Například ( https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=336704528&searchtext=conveyor)
  ..................
  Air conveyor také velice užitečná věc. (https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=410678202&searchtext=air+conveyor)
  ..................
  Oboustranně průhledné ploché čisté sklo pro interiery.
  ..................
  Klasický stavební blok s povrchem jako má spodek montéru. Dokud tam na něm nebyli ty prostupy pro vylepšovací moduly, docela dobře se to používalo i jako pohledově výborná stěna. (ten kostičkovaný povrch bezva)
  ..................
  Kyslíkové farmy by mohly plnit lahve s kyslíkem. Dejme tomu jednu lahev za 5 minut.
  ..................
  Kryo komory by mohly sloužit, jako znovu oživovací místo pro kosmonauta.
  ..................
  Podmínka pro stanice: Při stavbě stanic bylo by nutné jí stavět zakotvenou k nějakému většímu asteroidu. (neplatí pro kreativní mod)
  ..................
  Dodatečné žáruvzdorné plátování pro stanice a velké lodě, něco podobného jako je pochůzkový blok - rampa. Ne moc odolný proti poškození ale 100% odolnosti proti výtoku ohně z trysek (doky a přistávací plochy, vysvětlovat asi nemusím)
  ..................
  Mnohem výkonnější zdroj energie. Těch 100Mw je už velmi málo, jako když plivne do rybníka.
   
 12. TheRay85

  TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Pár nápadov. Ako vidím predošlí koment ma už trošku predbehol, nevadí aj tak pridám, možno si vyberiete.

  Pridať buď odolný blok proti žiaru(ohňu) napr. ako majú steny na lietadlových lodiach za stíhačkami, alebo upraviť poškodenie trysiek aby nezničilo blok hned ale až ked by sa pomyselne začal blok(ocel) zahrievať a taviť, teda po nejakom sekundovom časovom limite, s ohladom na výkon trysky.

  Na triedič(Sorter), pridať políčko na nastavenie maximálneho limitu itemov, ten by sa po splnení napríklad vypol alebo vypol posúvanie. Napríklad "chcem preniesť len 1000 plátov, 1000 súčiastok potom sa vypni".

  Na dvere pridať povolenia na hráča vo frakcii, tým by sa mohla lod rozdeliť na sektory do ktorých má prístup, určený hráč a do ktorých nie. Výborné na stanice, technik, pilot, strelec, inžinier, návšteva, alebo nový člen. Možno nejako ošetriť aby sa nemohol dostať cez stenu.
   
 13. TheRay85

  TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Ešte otázočka neviem kam to mám napísať.
  Kedy bude nový multiplayer, a lepšia práca s cpu? Každý chce planety ale to je podla mna druhoradé. :pbjt::pbjt::pbjt::pbjt:

  Mám poslednou dobou trošku problém u zápisu s HDD, a k tomu hra nedá sa mi to moc dobre hrať, čaká mi to stále na hru.

  Ten popis dole(shift f11) UpdatePosition 30kB, ItemRemove 160kB, atď...

  Sorry za nesprávny.
   
 14. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Když už jsi to napsal, mohl by být příkaz, co by vyprázdnil z montéru po ukončení produkce i suroviny.
   
 15. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za napády :) přirozeně nemohu prozradit co chystáme v budoucnu ale na optimalizaci pracujeme neustále :)
   
 16. ZeRenCZ

  ZeRenCZ Trainee Engineer

  Messages:
  10
  1)triedič(Sorter) - tenhle blok by mohl fungovat čistě jako conveyor block(, to znamená, že by neměl skladovací kapacitu a tím by se ani nezobrazoval v inventory, takže by tam toho bylo o trochu méně, jeho hlavní fukce třídit by samozdřejmě zůstala

  2)connector a obchodování mezi loďmy- connector by mohl krásně fungovat pro výměnu/prodej zboží , když by se dvě lodě (ally nebo neutral) spojily connectorem, tak by první loď viděla do connectoru druhé a opačně, takže obě lodě by do connectorů vložili zboží, následně by obě lodě museli potvrdit tlačítkěm např. "exchange" a navzájem by si tím vyměnili obsah connectoru:)

  3)motory- ještě mě napadl jeden nápad jak posílit motory a zachovat balanc, upgrade modules by to vyřešily, takže by to fungovalo jako u rafinerky, mortory by ze zadu měli "dvířka" na které by se dal upgrade modul, na malý motor pro velké lodě by se dal přidělat jeden modul 1x1x1 a na velký motor pro velké lodě by se jich mohlo namontovat 6
  1.modul by např mohl přidávat např. +50% výkonu a potřeboval +50%energie
  2.modul by mohl být něco jako stealth, pokud někdy v budoucnu plánujte radary na detekci lodí, tak jedním způsobem detekce by mohly být motory, čím více a silnějších motorů tím snažší detekce, no a podle tohohle je logické že nejsnadněji detekovatelný by byl velký motor velkých lodí(velký je 6x silnější něž malý?) a pokud by velký motor měl 6 stealth modulů tak by měl sílu jako jako velký motor bez modulů, ale dal by se zachytit stejně jako malý motor bez modulů
  -- moc se my líbí jak ty upgrade moduly fungují u rafinerky a assembleru, takže by to bylo supr i pro další
   
 17. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Prosím o přidání nějakého přepínače, nebo příkazu, pro možnost přímého přečerpání kyslíku z jedné nádrže do druhé. Tak aby se jedna kompletně vyprázdnila a druhá naplnila.


  vylepšení
  Vnitřní bloky - interierové, by mohly tlumit - izolovat zvuky z venčí.
   
  Last edited: May 14, 2015
 18. ringier

  ringier Trainee Engineer

  Messages:
  13
  Jsem tu zas a měl bych pár nápadů/návrhů/myšlenek. :munch:

  1. Manévrovací trysky - už to tady padlo asi několikrát ale já si stejně nedám pokoj. Kdykoli se snažím postavit loď (velká, malá) a snažím se být co neúspornější (protože na tom v survival modu dost záleží) ale zároveň aby to taky trochu vypadalo, tak skončim u rozmístění trysek. rozměr 2x1x1 je prostě moc velký ... strašně to čumí do prostoru, nehledě na to že pokaždé když přidám plyn.... nic se neděje protože efektivita je nulová. Ale pořád se nemužu ubránit pocitu, že tam někde stojí skřítek a háže v obrovském množství lopatou URAN do kotle.

  Určitě by byli lidi proti kdyby se to předělalo (staré modely by najednou vypadaly jinak) ale přidat tam nové jednoduché malé 1x1x1 by neuškodilo + samozřejmě zvětšit efektivitu (výkon) u stávajících a i u těch malých

  2. Předělat ty současné velké trysky - Nemohu se ubránit pocitu že vypadají jako krabice od banánů na které stojí hrneček. Jsou velké, to ano, ale možná tak na velmi malé "velké" lodi. Píše se to na mnoha fórech, že současné rozměry lodí (se kterými se asi ani nepočítalo) jsou vůči "velkým" tryskám naprosto neproporcionální a nestačí. Aby se vůbec loď rozjela je třeba stěna těchto trysek a to nemluvím a lodi pokud je vyrobená z heavy armoru, to je pak konec. Takže tak jako v bodě 1. né předělat jako spíše přidat nový ... Př. 4x4x(délka jakou uznáte za vhodné) nebo 5x5x ...

  3. Jakákoli penalizace za přetěžování reaktorů - porucha ( vypálení několika součástek z reaktoru), krátkodobý/dlouhodobý výpadek proudu celé lodi. pojistky... ty jsem posílal už předtím a jsou na straně 2 nebo 3 ted nevim. No prostě cokoli co by alespoň trochu ztížilo (obohatilo) pohyb lodí.

  4. Transportnímu systému chybí "T" trubice. pokaždé když napojuji 3 trubky do sebe, musím tam dát tu krabici s 6 otvorama. Jedna věc je, že to nevypadá uplně hezky a druhá je, že to stojí o dost víc surovin.

  5. Střední kontejner na velké lodě - chápu že je o rozměrech 2x2x2 a že by otvory na transport musely být asymetricky ale to přece není problém.

  A ještě než se do mě tady někteří pustíte, že to všechno je už někde dávno na workshopu tak bych chtěl podotknout že je mi to fuk. V té hře to prostě není a hrozně to tam chybí. A takových věcí je mnohem mnohem víc. Steam workshop je sice součástí SE ale né každý je přihlášen 24/7 na internetu a asi nejsem jediný kdo to občas hraje právě proto, že se zrovna na internet nemůže připojit :rolleyes: a tím pádem si nic z workshopu stáhnout nemuže nehledě na to, že mě to ani nebaví pořád se v tom nepřeberném množství výtvorů a nápadů přehrabovat, zjišťovat který funguje, který nelaguje, který je optimalizovaný ... atd. V KeenSWH jsou za to lidé placení (předpokládám :D ) a tudíš je to jejich náplň práce a výtvory od nich většinou už žádné dětské nemoci na nových modelech nemají. Mají určitý styl kterým modelují a cokoli nového už prostě do té hry krásně zapadá a ladí. Proto nechápu, proč pod hlavičkou KeenSWH dávaji nové věci na workshop ,ale přímo do hry to neimplementují.(viz poslední Patch) Je to hrozná škoda. Pokud je argumentem to, že kdo chce ten si to tam přidá a kdo ne ten to tam mít nebude. Když to ve hře bude "na tvrdo" to je to přece stejné. Kdo to chce ten si to postaví a kdo ne... ten přece nemusí. To už můžete rovnou vyjmout ze hry vnitřní stěny a dát to na workshop... v survival modu je skoro nikdo nestaví, jsou nesmyslně drahé na výrobu, ani moc nesvítí, rozbijete je pistolí a krom estetického doplňku nejsou k ničemu.
  Přidali jste vylepšení na rafinérie a montéry což je výborný nápad. Ale vážně nechápu proč v tom nápadu nepokračovat i u některých dalších předmětů. u trysek by se možná i vyřešil problém že nejsou tak výkonné. Vrtáky toho taky moc nenabraly v porovnání s tou dírou co po nich vždycky zbude takže efektivita je na místě .... ale PROČ jsem jednu věc přidali do hry přímo a druhou nechali na workshopu? Já to prostě nechápu. Hru jsem koupil v říjnu 2013 a od té doby se toho změnilo opravdu hodně. Nehodlám tu nikoho kritizovat, i když to tak asi dost vyznělo. Umístění výborných nápadů na workshop je prostě škoda. "Subscribe" je pro mě skoro jako "Purchase for 0,0001 kč" .... je to otravný nic víc :D . Výborný nápad byl "fighter kokpit" a další výborný nápad byl implementování přímo do hry. Skvělá motivace pro ostatní.

  Děkuji za pozornost :)
   
 19. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Další zařízení na čištění rudy - Vysoká pec, pro velmi rychlé tavení a získávání surovin - pouze kovů.
  Štěrk, uran, hořčík, možná křemík by mohla nadále rafinovat pouze rafinerie.
  Vysoká pec by mohla být mnohem větší, nežli současná rafinérie a samozřejmě mnohem dražší a nákladnější na energii, při velmi velké rychlosti produkce. Mohla by mít vlastní malý zdroj gravitace ve směru tavby, senzory, detektory, vlastní vyrovnávací zdroj energie atd. vizuální efekt šlehajících plamenů při provozu z nějakých ventilů na plášti Vysoké pece.
  Ve Vysoké peci by mohl být taven vždy jen jeden druh kovů a až teprve po vyprázdnění jiný další. (nebylo by možné uprostřed produkce zastavit pec a vyměnit za jiný kov)
   
 20. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
   
 21. Gideon A. N.

  Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Opět další nápad. Scénáře osamělý přeživší, ztroskotaná loď, nebo něco nového by mohli mít souřadnice nějakého velice vzdáleného bodu ve vesmíru, kde by měla být fungující stanice (představa tak 500 tisíc km vzdálená pro trochu delší putování). K té stanici by se hráč, nebo skupina hráčů snažila dostat. Během putování by cestovatele mohly potkat náhodně nejrůznější nesnáze.
  Poškození reaktoru, Protržení kyslíkové nádrže, Opotřebování trysek, Opotřebení a zneprůhlednění skel. Občas by se mohla objevit i nějaká ta Netěsnost pláště lodi. Onemocnění hráč by musel v nějakém intervalu po určitou dobu navštěvovat Léčebnou konzoli neboť by ho neustále zraňovala jakási nemoc...třeba z ozáření po opravě poškozeného reaktoru. atd.

  Mimo vnitřních potíží, by mohly přijít i vnější faktory. Asteroidový roj (který už ve hře máte), Pás asteroidů - velmi hustá koncentrace asteroidů ve směru letu, jenž by hráči museli velmi opatrně proletět nebo si prostě udělat cestu, Mračno - oblast plynů a prachu jenž by způsobil naprostou temnotu okolí s velice omezeným dohledem tak na 1000m možná méně, sníženým výkonem trysek jejich poškozování a kde by nefungovala ani navigace (mračno v rozloze oblasti 100km), Solární bouře - radiace jenž by poškozovala elektroniku a jiné vybavení včetně kosmonauta, který by se musel na ten čas schovat v kryokomoře. Přepad automatických bojových dronů, Minové pole průlet oblastí s plnou magnetických min.atd. Celé by se to mohlo střídat a generovat nejen podle uletěné vzdálenosti, ale i podle počtu hráčů a úrovně vylepšení putujícího plavidla.(poměry zbraní , energie, poměr těžkých bloků, prostorové velikosti plavidla, uložených zásob, počtu hráčů atd.)


  V globálním nastavení: Tam co nyní máte nastavení hustoty asteroidů v nekonečném vesmíru, by jste mohli vložit i nastavení poměru zastoupení asteroidů. Posuvník v procentech, co by určil pro hru poměrové množství generovaných velkých objemných asteroidů, vůči těm malým.

  Jiné
  Další možnost, generovat oblasti v nekonečném vesmíru s abnormální hustotou asteroidu, střídaný naprosto prázdným pustým prostorem.
  Další jiné tak jak jsem popsal nahoře o přidání Mračna.  Lidi přispívejte také, abych tu takhle nepsal málem sám. To tu hraji jenom já?
   
  Last edited: May 23, 2015
 22. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :) z českého fóra jsi nejaktivnější asi jen ty.
  Ale jak říkáš, piště reportujte bugy, napiště co by jste chtěli do hry. Každého názoru nebo nápadu si ceníme :)
   
 23. Mirek

  Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Poloha trysek vůči těžišti musí ovlivňovat rotaci lodi. tj když zvořu konstrukce třeba např. když bude přední pravá manévrovací tryska mnohem dál od těžiště než zadní pravá, a já zmáčknu "A" tedy chci se posunout do leva, tka by se loď měla začít točit do leva, protože přední pravá tryska má od těžiště větší rameno síly.
   
 24. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  díky za nápad bohužel toto nemůžeme udělat jelikož by většina lodí ztratila schopnost pohybu a muselo by se vše předělat :(
   
 25. Mirek

  Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  kolik je to lodí?
   
 26. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Statisíce, jelikož by se to projevilo i na starých světech a všech wokshopových světech i blueprintech
   
 27. Mirek

  Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Jo vy myslíte i lodě hráčů a modderů. :) Tak s tim snad každej počítá že když něco dělá ve hře ktará je stále ve vývoji, že to občas bude muset dělat znovu. V KSP jsme s každým Updatem přišli o všechny savy, a všechny mody byli najednou nekompatibilní. pár lidí si sice stěžovalo, ale ti byli umlčeni komunitou.
  Jednou jsem měl celou sluneční soustavu propojenou komunikační sítí satelitů, dělal sem na tom 3 měsíce. Pak přišel Update, a mod kterej byl potřeba k provozování tý sítě najednou nefungoval. Řek sem si: "No co Alfa" a začal znova.
  Po jednom s posledních updatu se změnila aerodinamika v atmosféře planet, a všechny moje letadýlka a raketoplány byly najednou k ničemu. No co ta aerodinamika je díky tý změně realističtější, takže je to změna k lepšímu, takže si je rád postavim znovu tak aby fungovali v novim prostředí.

  U SE to bude stejný, je to stavěcí hra takže by lidem nemělo vadit že musej stavět. :)
   
 28. FouET 2

  FouET 2 Trainee Engineer

  Messages:
  3
  SE není simulátor a ani se o to nesnaží, přesto by reálnou fyziku měla/mohla alespoň připomínat. Nepočítat ramena síly do detailu, ale pokud na dlouhé lodi budu mít boční trysky jen vzadu, loď by se měla chovat jinak, než kdybych je dal i dopředu.
   
 29. dicygo

  dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Uvidíme co se s tím dá dělat ;)
   
 30. TheRay85

  TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Jeden návrh na zmenu. Ak je na lodi generátor gravitácie, nemalo by hráča pri pohybe lodi plieskať o stenu, inak generátor gravitácie na lodi stráca zmysel. Nie? :)
   
  • Like Like x 1
Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.