Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Balancování

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by Scya, Aug 20, 2015.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. Scya Apprentice Engineer

Dovolím si tu založit toto vlákno jako český/slovenský protějšek k anglickému subfóru.

Blok, který si rozhodně zaslouží rebalanc je senzor. Zatím se na něj zapomnělo, ale věřím, že je to potřeba, protože součástky na jeho stavbu zabírají v inventáři šílených 923 litrů. Mohou za to radiokomunikační součástky, které jsou dosti objemné a kterých je na stavbu jednoho senzoru potřeba 6.

Další nesrovnalosti jsem našel u transportéru (conveyoru), kde je transportér na malé lodě dražší než ten na velké.
    Bez názvu.jpg

U ocelového lešení neodpovídá množství součástek druhu lešení. Například obyčejná deska bez zábradlí nemá logicky nejméně součástek. Možná bych lešení celkově ještě trochu zlevnil (zlehčil), protože jak je to teď, tak i to nejlehčí má celou polovinu váhy lehkého armorového bloku.

Co se týče výkonu trysek a reaktorů, budiž. Předpokládám, že to se ještě bude měnit a dolaďovat. Osobně bych raději u trysek místo obyčejného navýšení výkonu a příkonu viděl použití modulů, ale třeba se ještě dočkáme :) Stejně tak pořád věřím, že přibudou trysky na palivo s výrazně větším výkonem.

Baterie... Popravdě musím říct, že se mi docela líbilo, jak byly ještě před dnešním updatem "pozadu" co se týče výkonu. Člověka to nutilo se rozhodnout, zda mít jakýs takýs výkon, ale bez starostí s palivem a napojením na transportní systém, nebo mít opravdu paradní výkon (velký reaktor) se všemi jeho nevýhodami. Takže pro nějaké malé osobní přibližovadlo baterie pořád stačili, ale pro stavbu pěkného bitevníku nebo stíhačky už se vyplatilo sáhnout po reaktorech. A to bylo fajn.
    Pořád baterie chápu jako zálohu nebo v případě hlavního zdroje energie, jako velkou investici (váhu, objem), proto bylo pěkné, když měly baterie menší výkon než reaktory. Teď je tak nějak opět jedno. Líbilo by se mi, kdyby se jejich výkon a kapacita navýšili jenom 2x namísto dnešních 3x.

Dovolte mi ještě malý dotaz na závěr. Jak moc se (KSH) bojíte udělat nějakou zásadní změnu/y, aby se lidem nerozbily lodě, stanice, savy,...? Přijde mi totiž, že docela hodně. A osobně si myslím, že je to docela škoda, protože velice rád zahodím všechny svoje dosavadní výtvory, pokud je potom budu moci udělat mnohem lépe :)

Děkuji za přečtení a doufám, že se tu rozjede pěkná diskuse.

2. dicygo Developer KeenSWH

3. Gideon A. N. Apprentice Engineer

No já bych přidal spoustu otázek k poslední upravě.
    Kam se vytratila logika a takzvaná snaha přiblížit se realitě ???
    Proč motor neobsahuje zlato, nebo jiný zástupný kov. měď, hliník atd.
    proč počítač obsahuje železo a křemík, ale opět zlato nikde.
    Proč solární panel - článek neobsahuje platinu, nebo zlato.
    Displej opět chybí zlato.
    Když už to balancujete, prosím snažte se to balancovat v rámci dnešních reálných poznatků, technologií, nebo technologii blízké budoucnosti.
    Nejsem vyznavačem hardcore hry, ale trochu toho reálného pojetí by neškodilo.

S tím zlatem a platinou není nutné, aby v těch komponentech bylo velké množství, stačí přeci stopové množství stejně tak jak tomu je dnes, na spoje, čipy, vodiče atd.
    Na jednu stranu vylepšíte nároky na mříž a součástky generátoru gravitace a zároveň degradujete ostatní :(
    Sklo by také zasloužilo něco přidat křemík sám o sobě kosmické záření neodfiltruje.
    PS: prostě když už máte tak chudou paletu komponentů, chtělo by to alespoň udržet nějakou úroveň v ostatním.

4. ZeRenCZ Trainee Engineer

nebylo by možné zvýšit dosah senzoru na takových 300m? 50m je málo

5. dicygo Developer KeenSWH

Prozatím to lze pomocí modů :)

6. ZeRenCZ Trainee Engineer

já mody nepoužávám, proto že jednou autor stáhl jeden mod z workshopu a mně zmizela spousta bloků z lodi

7. dicygo Developer KeenSWH

ještě je možnost upravit jeho range v SBS souboru změnou hodnot :)

8. Scya Apprentice Engineer

Díky za ty Catwalky (hrozně mě ročilovaly :D ), teď ještě prosím upravte cenu senzorů, abych jich v batohu unesl víc než sotva půlku jednoho.

Nechcete také zvýšit rychlost projektilů a případně snížit rychlost raket? Nejenomže jsou kulky v SE x3 pomalejší než ve skutečnosti, ale také by věže byly schopné sestřelovat rakety, pokud by se jejich rychlosti alespoň rovnaly. Na steamu na to mám mód, který to dokazuje (dám sem odkaz jenom co se dostanu k počítači, přes telefon se tam nedostanu). Navíc je rychlejší munice mnohem příjemnější a také mnohem větší výzva, když sedíte ve stíhači a potkáte vĕž :)

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.