Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Dedikovaný server - performance

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by AustinCZ, Oct 18, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. AustinCZ Trainee Engineer

Zdravím členy fóra a vývojáře.
    Rád bych v tomhle threadu probral výkonnost serveru a možnost optimalizace.

Jsem majitel českého gamehostingu a SE hostujeme od července. Za tu dobu bohužel musím říci, že je to jedna velká noční můra. Prakticky každý server na kterém se začne hrát znamená po několika dnech konstantní vytížení jednoho jádra na max. a s tím samozřejmě spojené neustálé stížnosti a "obviňování" ze strany zákazníků na nekvalitu našeho hostingu, poddimenzovaný HW a cokoliv jiného co zrovna koho napadne.

Upozorňuji, že hostujeme na strojích s 64 GB ram, a cpu i7 3930k nebo 4930k, navíc ještě taktované na 4-4,2 Ghz. Vytížení je samozřejmě v limitech, stroje přetížené nejsou, běžné vytížení cpu se pohybuje kolem 40% ve špičce, paměť je využita minimálně, snad jen do 20 GB. SSD je pro OS (win7x64) i pro samotné herní servery zvlášť.

Abych uvedl příklad:
    http://mrtg.fakaheda.eu/memory/162847_memory.html
    http://mrtg.fakaheda.eu/cpu/162847_cpu.html
    http://mrtg.fakaheda.eu/memory/162847_memory.html - auto restarty co 6 hodin
    http://mrtg.fakaheda.eu/threads/162847_threads.html

Takto vypadá prakticky každý server na kterém se hraje. Rád bych proto věděl jestli je toto obecný problém všech. Vím, že je možné odmazávat objekty apod. věci, které serveru ulehčí, nicméně když Vám pak člověk napíše že si tu mapu stáhl k sobě na počítač který je výkonově o 4 generace níže a že mu to tam jelo vše naprosto vpohodě, tak s větou "pročistěte si server" prostě neuspěju.

Je mi jasné že moje "brečení" tady ze dne na den nezmění naplánovaný vývoj té hry, nicméně na multiplayeru ta hra stojí a zřejmě by stálo zato této části věnovat více času.
    Vaše zkušenosti ?

2. SaturaxCZ Senior Engineer

Krátké odpověďi aby si nemusel pročítat celé forum:
    Zakazníci by si měli uvědomit, že SE není dodělané a nějakou dobu nebude... Server s tím ( většinou ) nemá nic společného :) tohle je známý problem v multiplayeru, u singleplayeru to neděla a jednu dobu to nedělalo když bylo na servru pod 5 lidí. Sám server nehostuji, takže nevím jestli můžeš udělat něco pro to aby jel server líp.
    Zkusil bych napsat ( Mystiq ) Má CZ/SK server už delší dobu tak možná spolu na něco přijdete, nebo ti poradí.

Last edited by a moderator: Oct 18, 2014
  3. mystiq Apprentice Engineer

Dedikovany server trpi spoustou neduhu... bohuzel a aktualne stim moc neudelas... jakmile save dosahne (SANDBOX_0_0_0_.sbs) cca 20 MB potreboval bys superpocitac pro hostovani vice nez jednoho cloveka.

Cely vikend jsem tak trochu testoval a zjistil jsem ze to co nejvice zatezuje server je hned po floating objektech samotne lode... a to i stojici se zapnutymi tlumici...

Save ma 22MB, prumerne na serveru okolo 11 lidi

25 stanic, 19 velkych lodi, 42 malych lodi (po prumazu bordelu)

muj vysledek testu:
    vse stoji, nikde nic nelita, rafinerie nejedou, monteri nejedou, cargo ship vyple.
    Vytizeni CPU (toho jednoho jadra, protoze na vicero to stejne nedokaze jet... :(((( ) = 95% a 0 hracu na serveru, s jednim hracem sim speed 0.65
    pokud smazu veskere stanice (to znamena to co ma nejvic bloků)... simulation se zvedne o cca 0.05
    pokud ale smazu vsechny small ships = simulation speed 1

pocet asteroidu, velikost sveta nema na nic vliv, zkusil jsem odmazat i vsech 32 asteroidu a vysledek stejny

problem vidim v pocitani fyziky a pohybu lodí obecne (i kdyz stoji) ale jsou aktivni... zde bude nejaky zakopany velky pudl... spis dobrman.

Mam k dispozici celkem 9 fyzickych serveru v ruznych konfiguracich a bohuzel musim konstatovat ze je naprosto jedno na cem to rozjedes, dokonce i na mem notebooku z toho vymacknes +- stejne jako na serverovem stroji.

Nejlepsi vykon jsem zatim dosahl s ultra starym Xeon X3450 s 8GB ECC pameti a s 15K SAS disky. Vzhledem ktomu ze DS nedokaze vyuzit vic jader a neni vubec optimalizovany, je uplne jedno na cem to rozjedes a paradoxne nejhorsi vykon jsem dosahl s desktopovym i7 2600K pretaktovany na 4.5GHz , problem je v samotne hre, ne HW a bohuzel i kdybys mel pocitac z NASA, tak ti to nepomuze... muzeme jedine cekat, promazavat svet, kazdy mesic to cele deletnout protoze jakmile dosahnes cca tech 20+ MB, neexistuje stroj ktery by ti DS hostoval pro 5+ hracu svizne.

Bohuzel, cim novejsi patch tim horsi vykon... do predposledniho patche jsem nejaky vykon HW prumazy a podobne optimalizace nemusel vubec resit.

takze to jen tak obecne klaboseni, muzeme jen doufat na dobu kdy se programatori pusti i do optimalizace DS ....

P.S. pozor Dedikovany server se chova uplne jinak nez kdyz si tu mapu stahnes k sobe a zalozis lokalne, tam ti to pojede celkem OK, takze jedine doporuceni je rozjed si to lokalne na desktopu nejake nove generace a pokud budes mit doma solidni pripojeni, pozvi kamarady co ti hraji na serveru, dosahnes lepsich vysledku vykonu.... (toho pis tem co si u tebe stezuji na rychlost hry.. to ze si to stahnou k sobe neni pravdive tvrzeni ze mas pomaly server dokud si to oni nehostnout jako DS nekde jinde a nezkusi).

Last edited by a moderator: Oct 20, 2014
  4. AustinCZ Trainee Engineer

Díky moc za vyčerpávající info. Nyní tedy vím s jistotou, že problém má každý. Podle toho co je psáno http://blog.marekrosa.org/2014/10/level-design-stabilization-period_15.html to však bohužel moc nadějně nevypadá, že bychom se vůbec do konce roku mohli dočkat nějakých optimalizací :/ Hlavně doufám že to nebudou zbytečně odkládat.

5. UraniumCorp Trainee Engineer

6. dicygo Developer KeenSWH

Pěknej kousek :) na optimalizaci neustále pracujeme :)

7. UraniumCorp Trainee Engineer

ja som to tu dal lebo sa pitam či bi stačil tento kus na server

8. dicygo Developer KeenSWH

To by určitě stačilo :) jinak je nejdůležitější rychlé CPU

9. UraniumCorp Trainee Engineer

dualna doska alebo silno rychli procesor

10. dicygo Developer KeenSWH

Nejdůležitější je rychlý procesor

11. UraniumCorp Trainee Engineer

12. dicygo Developer KeenSWH

Notebook je slabý lepší by byl stolní PC :)

13. UraniumCorp Trainee Engineer

ja len kvoli elektrine

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.