Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Dotazy

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by HardBitch, Sep 23, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. deltaflyer4747 Apprentice Engineer

server imho zatezuje jakakoliv zmena cehokoliv. Pohyb, zmena nastaveni (slidery), zmena prostredi (tezba, stavba, niceni), proste jakakoliv zmena statickeho stavu. Tato zmena se musi prenest na vsechny, server tyto zmeny musi koordinovat a hlidat ktera zmena probehla driv. Staticke prostredi - stojici lode, nemenne (netezene / neostrelovane) asteroidy apod nebude produkovat temer zadne zatizeni. Ale zkus si dat na jedinou lodicku 20 vrtaku...

2. dicygo Developer KeenSWH

Fyzika obecně nejvíce laguje hru a to hlavně asteroidy a samostatné modely ve vetším počtu. To jsou ty o kterých víme a snažíme se je opravit.

3. TheRay85 Trainee Engineer

Chápem díky, aspoň že sa stým dá niečo robiť. :)

4. deltaflyer4747 Apprentice Engineer

Ja ti nevim, ale me SE vytezuje vsechny jadra :)

5. TheRay85 Trainee Engineer

Už som si zistil viac info moja chyba.

6. dicygo Developer KeenSWH

:thumb:

7. TheRay85 Trainee Engineer

Plánujete pridať nejaké príkazy, konzolové alebo in-game, pre adminov? Napríklad správy, teleport na hráča, teleport na koordináty atd.?

Last edited by a moderator: Nov 28, 2014
  8. SaturaxCZ Senior Engineer

Da se hra nějak vratit na starší verzi, třeba 1.055 ?

9. dicygo Developer KeenSWH

Bohužel to nejde vrátit na starší verzi.

10. TheRay85 Trainee Engineer

Posledný patch je celkom super, bohužial dosť ludí čakalo vylepšenie výkonu pre DSv tomto update, a viac opráv pre DS, chcem sa len opýtať či sa tomu v blízkej budúcnosti aj plánujete venovať, sim-speed mám 0.25, pred patchom, myslím že to bol 55, tam som nemal až také lagy.

PS: Predošlá otázka, našiel som mód, ale škoda že všetko nechávate na moderoch.

11. dicygo Developer KeenSWH

TheRay85: ano sim. speedu se budeme i nadále věnovat a postupně optimalizovat výkon.

12. TheRay85 Trainee Engineer

OK dakujem, už som si myslel že ste nato zabudli, ked som to nenašiel v novom update. :)

13. dicygo Developer KeenSWH

na optimalizaci se bude pracovat neustále ;)

14. FromCzech Trainee Engineer

Zdravím, měl bych dotaz na fyziku ve hře:

Má umístění gyroskopu nějaký vliv loď? Jakože teoreticky by měl mít největší "účinost" když je umístěný v těžišti lodě... nebo je to jako s tryskami, že je jedno kam se dá a loď se vždy otáčí stejně?

A ještě jeden... čím je nastavené omezení rychlosti lodě? Normálně lodí s tryskami max rychlost těch 104,5 nebo kolik budiž... ale překvapilo mě když jsem experimentoval s gravitačním pohonem tedy kombinací generátorů gravitace a bloků umělé hmotnosti tak jsem letěl i rychleji... kolem 121m/s...

S pozdravem, FromCzech

15. WormGda Trainee Engineer

To by mě také zajímalo s těmi gyroskopy. Nevím totiž jak efektivně stabilizovat ty malé těžební lodě, aniž bych úmyslně nenavýšil hmotnost lodi a počet trysek. Gyra to jaksi toto nestabilizují.

PS.já vytlačil zatím rychlost na 127m/s, ale na youtube je video jak to pomocí ramene a rotoru vyžene až na nějakých 145,5m/s a pak propadl bloky ramene.

Druhá otázka je tedy rychlostní limit, kolik opravdu je?

Třetí otázka kde bych našel informace, nějaký návod, jak nastavit vlastní model lodi jako startovní loď.

taková malá sranda když si děti hrají
    Tak jsem si s tím pohrál a zatím jsem se dostal na 267,3 m/s
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=359629095&fileuploadsuccess=1

Last edited by a moderator: Dec 21, 2014
  16. FromCzech Trainee Engineer

no... ale jakmile pak gravitační pohon vypneš, rychlost hned spadne na těch 104 m/s ... taky jsem dokázal "katapultoval" malou loď rychlostí cca 250 m/s ale jak byla mimo gravitaci, i když na ni byly jen bloky hmotnosti a reaktory, tedy nic co by tu loď brzdilo stejně rychlost spadla na 104 ... asi odpor vzduchu ve vakuu :D

17. WormGda Trainee Engineer

Vakuum je děsná mrcha.:crazy:

18. dicygo Developer KeenSWH

Oficiální rychlost je 104.4 m/s a kdyby jste poslali loď, nebo svět u které se vám povedlo tuto rychlost překonat tak to bude super. Ohledně gyroskopů je jedno kam se umístí na loď. klidně nám zašlete i loď , která se vám nedaří stabilizovat.

19. WormGda Trainee Engineer

Tak to není problém, pokud k rychlosti lodi nepoužijete trysek, ale generátoru gravitace a bloku umělé hmotnosti. Umístěné jako součást lodi.
    viz
    http://cloud-4.steampowered.com/ugc/550894527005979113/C1F4CA54EAA46609AC773928029AB25FD5EF19C9/1024x576.resizedimage

Jinak ještě dotaz, proč když vybuchne hodně velká nálož trhavin (60000kg) vymaže bez potíží celý velký asteroid, ale stanici co na ní stojí poškodí jen minimálně. Přitom to detonuje přímo na stanici a tak by výbuch měla schytat maximálně a ten asteroid co je za ní, by to neměl tak moc dostat. (nemluvím o hlavici)

Opět ještě ten samý dotaz z předešlého. Kde bych našel informace, nějaký návod, jak nastavit vlastní model lodi jako startovní loď.
    Předem díky.

Last edited by a moderator: Dec 23, 2014
  20. TheRay85 Trainee Engineer

Chcem sa len opýtať, ak plánujete "nekonečnú" mapu, nemohli by ste to spraviť na spôsob "zamrznutia" častí alebo "zón", pokiaľ hráč nie je v určitom dosahu alebo nie je v zóne, napríklad zóny po 3km3. Teda všetko, a všade by sa zastavilo okrem monteru a rafinerie, ale veže, lode(ten občasný pohyb lodičiek o pár centimetrov), ked si mapu otvorím v SE občas sú tam lodičky ktoré sa stále hýbu, aj ked nepatrne, no a samozrejme trysky, piesty, rotory). Len neviem ako odstraňovať objekty ktoré by mali vyletieť z mapy, možno nad určitú rýchlosť. Možno by sa to hodilo už teraz do týchto máp, pre slabšie PC ako napr. ja mapa veľká 77MB, už dá dosť zabrať.

Stále robia problém tie obrané veže, znižuje fps a simspeed, a o tažbe asteroidov len 10 veľkými vrtáky, ani nehovorím, mapa je potom len tažko hratelná.

Tak držím palce dúfam že po sviatkoch sa do toho poriadne zahryznete, aby hra bola stále lepšia a lepšia.

Prajem šťastné a veselé sviatky, celému tímu.

21. WormGda Trainee Engineer

To je mi vás opravdu líto (ohledně těch lagů) pane TheRay85 ,možná by to přeci jen chtělo provést update vašeho počítače.

22. TheRay85 Trainee Engineer

Upgrade PC bude v dohľadnej dobe, samozrejme. Splnujem požiadavky niečo medzi minimom, a odporúčaným, a pokial chápem dobre, minimálna konfigurácia by mala zabezpečiť tak či onak plinulé hranie, bohužial ani pri lepšom PC to zatial tak nie je. Takže som si neni celkom istý či upgrade tak velmi pomôže. Pán WormGda. :p

23. TheRay85 Trainee Engineer

Ešte mám jeden dotaz. Nebolo by možné pridať pre DS, možnosť rozdelenia serverov na lokalitu? Myslím tak ako to je pri väčšine online hier, kedy sa napríklad z Europy nepripojíte na Ameriku alebo opačne, jednoducho v zozname serverov by to tam nebolo. Alebo to rozdeliť na nejaké zóny. Ešte lepšie by bolo pridať možnosť na konkrétne štáty, to chcem asi veľa ale tak za opýtanie nič nedám. Pýtam sa na to preto aby server nebol zbytočne zaťažovaný dlhým dotazovaním.

Dalej pridať odozvu(ping) v zozname hráčov(pri ich meno, F3) na serveri, graf vyťaženia linky ste už pridali to je celkom fajn, len ešte tento detail by to chcelo.

Neviem či server má nejaké obmedzenia na ping clienta, ak má client privelkú odozvu nepripojí sa? Zatial mi to tak pripadá že občas mu povolí pripojiť sa, len to zataží server.

Nechcem rýpať ani nič podobné len sa pýtam, na vysvetlenie aby som bol v obraze.

Dakujem.

24. dicygo Developer KeenSWH

Na státy to bohužel rozdělit nelze jedině do názvu napsat zemi nebo jazyk, kterým se na daném serveru mluví. Co se týče ping odezvy je nastaven na půl minuty. Pokud se do té doby hráč nepřipojí tak se objeví hláška s vypršením timeoutu.

25. chastilius Trainee Engineer

Taká drobnosť nie tak dávno sa dalo určiť že s akého materiálu bude pridaný asteroid teraz som túto možnosť nenašiel. Sa odstránila alebo ??

26. dicygo Developer KeenSWH

Zdravím, tato možnost se odstranila a místo toho se dá použít voxel hands a pomocí barvení a měnění materiálů vložit potřebné materiály do vexelu :)

27. chastilius Trainee Engineer

Podla mňa je tu voxel trochu zbytočný. V medieval engineers je to užitočný nástroj ale tu je zbytočný. Ja by som to radšej vrátil späť ako tobo toť môj názor.

28. Walper Trainee Engineer

29. dicygo Developer KeenSWH

Vse musi byt triangl, obecne vse ve hrach je z trianglu, polygon - 4 body, triangl - 3 body, v 3d programech pracujes s polygonama aby jsi to mel jednodusi ale kdyz to exportujes samo se to prevede na triangly. 3 body presne definuji plochu, 4 muzou byt mit ruzne prostorove vyjadreni hra to potrebuje mit presne

30. Walper Trainee Engineer

Super díky moc ;)
    Tohle mi už delší dobu vrtalo hlavou

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.