Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
 1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Nápady a návrhy na zlepšení

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 18, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
 1. ringier Trainee Engineer

  Messages:
  13
  Zdravím, měl bych zase pár nápadů na vylepšení hry :D

  1. Symetrie v creativ modu je výborná věc, staví s ní snad uplně každý ALE po 2 hodinách intenzivních úprav na lodi nebo základně vás strašně ale fakt strašně bolí oči z té barvy. Prosim vás mohli by jste to trochu víc "zprůhlednit" ,zjemnit odstín nebo upravit tak abych nedostával z dlouhodobého dívání do roviny symetrie takový malý epileptický záchvat? :D

  2. Chat je super pokud s někým chcete komunikovat a nebo máte dost velký monitor na to aby jste ho mohly úspěšně ignorovat když nemáte tušení o čem se dvá kolegové z ruska baví. Zatím jsem tam nenašel absolutně žádné nastavení kde bych mohl upravit :
  -vypnout/zapnout celý chat
  -"mute" na jednotlivé hráče třeba přes F3
  -velikost chatu (kdyby bylo v nějakém okénku), nastavení velikosti písma

  3. Filtry na servery - něco málo nastavení podle čeho se dá vyhledávat server tam je, ale nepřipadá mi uplně dostačující v případě že máte 650 servrů a seřadíte to akorád podle abecedy a jestli je to kompatibilní s mojí verzí
  -velikost světa (v Mb) <- spíš jako sloupeček než jako filtr
  -pracovní rychlosti v prostředí <- také spíše sloupeček
  -filtr na plný/prázdný servr aby to nevyhledávalo zbytečně co mě nezajímá příliš
  -filtr na kreativní/survive server
  -filtr na infinite world/omezený
  -a aby se ojevoval ve sloupečku kromě inventáře, rafinerie a montéru i rychlosti sváření a řezání
  pochopitelně by bylo krásný vidět celý nastavení servru pokud na něj ukážeme třeba kurzorem myši - jestli jsou povolený nebo zakázaný piráti,cargo lodě,náhodná setkání, droni atd...

  4. Možnost vytvořit svou vlastní počáteční loď. Podle stanovených bloků které by museli být použitý nebo materiálů nebo surovin. beztak jí každý rozebere aby si jí upravil tak proč nezadat do funkce G v kreativním módu postavit počíteční loď a mít omezený počet kvádříků ze kterých bych to musel postavit.

  5. Moduly na trysky - teď když jsou vypnuté zesílené inerciální tlumiče a lodě mají 20 kilometrů dlouhé brzdné dráhy by bylo dobré mýt zezadu na velkých (o těch malých níže) tryskách
  možnost připnout 3 moduly. Nic nového prostě využít těch co jsou už ve hře - na úsporu energie, efektivita, produktivita. pomohlo by to uplně všemu. Jednak by lodě nemuseli mít vpředu bambilión trysek na brždění a druhak by nemuseli mít ani bambilión trysek na pohon vpřed. Klidně bych ty trysky zdražil nebo udělal z velkých trysek -> střední trysky a přidal nějaké větší 5x5x co já vim jak dlouhý ale ty moduly by fakt bodly.

  6. Malé trysky - už jsem to psal jednou a napíšu to zase :D malá tryska je prostě moc velká. Je a je a je. Nádherná ukázka toho je teď ta nová vodíková. 1x1x1 je naprosto dostačující rozměr malé=manévrovací trysky. A samozřejmě by neuškodil nějaký modul za ní rozměr třeba 1x1x2 když by někdo teda mermoumocí chtěl. Pokaždé když postavím loď a líbí se mi tak se chytim za hlavu protože si vzpomenu že bych tam měl dát ještě trysky do stran a dolu a nahoru a design celé lodi je v hajzlu. Hrozně to trčí do stran pokud se nebavíme o lodí co váží asi 8 tisíc tun a v celkových rozměrech se ty současné trysky ztratí to pak ano. Ale jinak bych fakt uvítal je tak nějak zcvrknout. Neměnit parametry vlastností jen rozměr :)

  7. Zbraňě - zaměřování automatických kulometů a raketometů je co se týče priorit tak trochu pošahaný. Nejdřív to začne sestřelovat zbraně druhé lodi... naprosto v pořádku. Najednou si to rozmyslí a začnou dělat díru do těžce obrněných bloků aby zničily reaktor. Výsledek? K reaktoru se neprokoušou včas a zbraně protější lodi zničí postupně ty vaše takže at chcete nebo ne, odtáhnete z prázdnou pokud se nechopíte nějaké dosud funkční věže a nesestřelíte je vlastnoručně.
  -přidat další možnosti zaměřování věží - zaměřovat zbraňové systémy
  -zaměřovat Jump drive (trochu smůla když vám uprostřed bitvy někdo odfrčí tisíc kilometrů daleko)

  8. Přidat T trubku - to už sem taky psal takže to pro jistotu znovu zopakuju :D navíc teď když jste přidali ty vodíkový motory je to potřeba ještě o něco víc. Pokužívat celou (a celkem drahou) krychli na rozvod 3 trubek je dost neohrabaný.

  9. Vylepšení obloukové pece - když přidáte na rafinerii nejakej ten modul tak je obloukovka naprosto k ničemu. Prostě se už nevyplatí z dlouhodobého hlediska stavět obloukovou pec (hlavně z hlediska toho že vám to snižuje simulation speed a celkově to nesvědčí servru když máte hodně takových rařízení). 1 Rafinerie + 4 moduly vs 12 obloukovek ? Samozřejmě že vedou obloukovky ale sim speed je na 0,25 což je docela nepříjemný.

  10. Přidat do rafinerie talčítko které by zakazovalo nebo povolovalo brát železo, kobalt, nikl (suroviny pro obloukové pece) - pouze jedno tlačítko na tři suroviny.
  Chápu že tam jsou sorter bloky ale tohle mi připadá o dost jednodušší.

  11. Zvětšit rozsah velkých vrtáků do stran 5% - 10% když uděláte soupravu co má vpředu lištu 3x5 vrtáků tak to dálá prakticky díru pro 3x5 bloky a pak jde loď dost natěsno. Prostě to jenom o kousek zvětšit :)

  12. A u vrtáků zůstanu - nevím jestli do budoucna plánujete nechávat nebo zase zrušit aby se při těžení vrtákem lodi odlamovaly kusy těženého materiálu a poletovali kolem ale za mě bych to uplně zrušil nebo dal vrtákům možnost tyto šutry sbírat jako kdyby mačkali furt talčítko "T" . Dělá to hroznej bordel s lodí a vrtáním jako takovým. Nezkoušel jsem to tedkon tak nevím přesně jak to je. Možná je to dost poznámka mimo :)

  13. Přidání dalších dveří pro malý reaktor - alespoň jedny navíc prosim a klidně to pak udělej o jeden nebo tři ocelový pláty dražší :D hrozně blbě se s tim pracuje u malých lodí když to chcete připojit trubkou ke krabici ale už nevíte jak do toho vlastně dát ten první kousek uranu aby jste to zapnuly

  14. Rozšířené možnosti inventáře - přidání pár filtrů kterýma by se to malinko zjednodušilo a zpřehlednilo. Když máte k základně připojený 4 lodě a každý má 10 - 15 věží. každá má 2-3 kontejnery a pár reaktorů a konektorů a nebo má svářečky (ty maji taky inventáře) je to strašně nepřehledný. I když je to barevný jinak tak je to nepřehledný. Nedalo by se to rozdělit podle lodí který si vyberu na každý straně? jako když nahoře vlevo vybíráte z lodí v dosahu podle antén?
  -přidalt tlačítko "schovat plné" (schovat prázdné už tam je)

  15. Natáčení kamery - aspoň trochu. Stacionární kameru bych asi ve vzdálené budoucnosti nehledal :)
  A ten obraz? I moje stará Nokia se svým 0,3 Mpix foťákem má lepší obraz než tohle. Ta modrá fólie přetažená přes optiku dává trochu efekt průmyslové kamery ale možná tak ze začátku minuleho století.

  16. Menší přistávací podvozky - mám spíš na mysli blok 1x1x1 a na jedné straně označený proužkem pro přichycení . Na uchycení padacích dveří aby se nemusely používat ty obří nohy (u velkých lodí je to fakt divný) těžko se to maskuje.

  17. Chtěl bych ještě přidat radar ale kolega už mě se svým naprosto uspokojivým nápadem předběhl. takže předem děkuji :D


  Tak a to je asi zatim všechno, když se nad tim aspon trochu pozastavíte že to třřeba neni až tak zvrhlej nápad ,budu rád :D
   
  • Like Like x 1
 2. Alenn* G'Kar Trainee Engineer

  Messages:
  7
  Zdravím rád bych navrhl pár malých věcí:
  • Filtr do inventáře stejný jako v zařízeních + filtry v obou záložkách dle barev (tzn. připojených lodích) barevný checkbox by se do sloupce vešel =)
  • Úpravy těsnosti např. sklo+rozbočovač je těsný, ale je tam vidět díra v rohu
  • 1 talčítko I/O (vím, že je v modech, ale neosvědčilo se i pro vanillu?)
  • Laser měřící vzdálenost, velkou práci s prog. samo-naváděcích raket by tento blok ulehčil, každopádně i radar by to mohl ulehčit (output GPS lokace), snažil jsem se vyrobit proby, které by hledaly hráče/rudu a po nalezení by začali vysílat, ale 50m dosah v senzorech je opravdu limitující když zbraňové systémy dokaží zaměřovat na 800m
  • On/Off kolečko v menu, abych nemusel hledat vypnuté bloky
  • Lehčí práci s projektorem -> ovládat -> práce s šipkami c+space + w+s
  • Stock All!
  • Kontainer limity - např. neskladovat víc jak 1000 plátů
  • Sorter priorita - např. chci filtrovat po 10 kusech od každého, ale místo toho mi to tlačí jen jeden druh dokola
  • A KONEČNĚ prosím spravit ukládání pozic. skupin v quickmenu!
  Original.
  Díky Alenn.
   
 3. SaturaxCZ Senior Engineer

  Messages:
  1,718
  Zdravám po roce s pár napady :pbjt:

  Vodíkový motor/generátor - specialně s příchodem planet bude snažší se dostat ke kyslíku a vodíku z vody/vzduchu, kterou uvidíme už s vesmíru, než zásoby uranu podzemí, nebo solarní panely, které na některých místech nebudou fungovat.
  Sub-system pro Jump driver - využít současný bug, kdy se někdy po skoku odpoji lodě z konektoru, ale pořád si myslí že jsou součastí lodě ( conector pořád svítí zeleně ) a když velká loď skočí tak malá skočí s ní. Přidal bych 2 bloky: provelkou loď sub-system co pracuje s jump drivem na který se napojí bloky malích lodí, aby mohli skočit také ( 1 blok / 5 lodí + maximalní vzdalenost od lodě 1-2 kilometry + součet hmotnosti malích lodí s velkou v dosahu, loď která nebyla v dosahu při startu skoku, neskočí s ostatníma ). Druhá funkce může být pro velké lodě aby se propojili na 1 lod a skočili součastně a doskočili ve vstejné vzdálenosti jak byli před skokem.
  Soustřel u směrových zbraní jako kulomet/raketomet malích lodí / velkých lodí ( mít možnost změnit kterým směrem kulky/rakety vylétají v rozsahu 10-25 stupnu v kruhu ) se zbraní není potřeba pohybovat, nebo měnit model, jen bod z kterého se spavnuje střela bude mít jiný směr.
  Oxygen generator z vody na planetách vyrobí vodík/kyslík.
  Conector aby fungoval jako pumpa a nasál vodu do convoy systemu.
  Nové
  zařízení které by filtrovalo kyslík z atmosféry.
   
 4. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Hologram známého vesmíru
  Například blok 1x1x1 a ve větším provedení 3x3x1, který funguje jako zobrazovací holo stůl. Nad sebou zobrazuje dynamicky polohy waypointů hráče, známé antény a případné známé asteroidy. Zobrazení lze ovládat - měnit měřítko a posouvat. U zobrazených waypointů se může zobrazovat vzdálenost. Ideálně s možností filtrace asteroidy/waypointy/moje antény/přítelské antény/nepřítelské antény. Případně prointegrování se zde navrhovaným radarem. V hologramu nebo na jeho okraji je pak možné zobrazit směr letu lodi a směr natočení lodi. Tohle by byla jedna z "must have" věcí pro prakticky jakoukoliv loď. Lite verze může "hologram" zobrazovat na LCD panelu. Asi nejpřehlednější zobrazení 3D prostoru mělo Elite na radaru.
  [​IMG]

  LCD panely s viditelným titulkem
  Pomocí ingame skriptů lze udělat monitorování stavu a systémů lodi na všelijaké LCD panely pomocí nejrůznějších pěkných ikon. Jenže za chvíli už není jasné co zobrazuje ta ikona v druhém řádku třetí zprava. Takže je nutné doplnit další řadu LCD s popisky, což zejména u velkých lodí je prostorový problém. Pokud by se vytvořil klon stávajících LCD panelů, na kterých by se zmenšila plocha pro "ikony", tak by se nad ní, do ušetřeného místa, mohla vejít trocha textu. To by nesmírně pomohlo a zlepšilo vzhled interiérů lodí.

  Díky za skvělou práci.
   
 5. Mat5i6 Trainee Engineer

  Messages:
  12
  Zdravím! Po novom update s pistonmi a rotormi pribudla možnosť ich fixnúť ale len pri rýchlosti 100 m/s a viac ale čo tak keby tam bol aj nejaký chceckbox alebo on/off button aby som si to mohol sám fixnúť cez timer alebo konzolu? Tým by som aspoň predišiel explóziám či už pri 100 a viac ale aj menej.
   
  • Agree Agree x 2
 6. ZeRenCZ Trainee Engineer

  Messages:
  10
  Spectator v directX 11 funguje divně, když se ve spectatoru přesunu dovnitř velké lodě tak je všechno buď strašně tmavé, nebo to ztmavne za několik sekund, nevím jestli je to bug, ale při directX 9 to funguje normálně(tzn. ve specu se přesunu do lodě a vše je světlé jak by mělo být)

  pls koukněte se na to
   
 7. Rambo-CZ Trainee Engineer

  Messages:
  53
  klikani z kokpitu je sice pekne ale stejne si musim vylezt a nabrat zakladni material na kliknuti protože vetšinu zakladniho materialu neprotahnu malym okynkem :(((((((
  takže bylo by logicke kdyby každej zakladni material na stavbu/kliknuti šel protahnout pres maly okynko
   
 8. Scya Apprentice Engineer

  Messages:
  266
  Prvně musím říct, že jsem nadšený z přidání nových trysek, paliva a změny inerciálních tlumičů. V posledním updatu (1.107) se bez velkého haló změnily tlumiče i u malých lodí (tj. nemají už 5x větší výkon), což je také parádní, protože teď je létání v SE opravdu reálnější a uvěřitelnější. Nicméně to bude asi chtít nějaký rebalanc malých trysek, protože teď jsou malé lodě v porovnání s velkými dost neohrabané. Řešení vidím několik:
  • Zvýšit výkon malých trysek
  • Přidat moduly, které zvyšují výkon
  • Přidat funkci Boost
  U poslední možnosti se zastavím, protože skýtá spoustu možností. Boost by se aktivoval klávesou Shift stehně jako sprint při běhu. Při boostu by se nezvyšovala spotřeba energie (nebo jenom v řádů desítek procent) nýbrž palivo. Což znamená, že by bylo potřeba napojení trysek na rozvodnou síť a přítomnost palivové nádrže.
  Myslím, že výhody jsou tohoto systému jsou zjevné:
  • Bez napojování na rozvod všechno funguje jako doposud
  • S trochou snahy jsme za naše úsilí odměněni lepším výkonem a letovými vlastnostmi
  Výkon boostu by neměl být vyšší než výkon hydrogenových trysek, ale měl by být citelný (manévrování v boji, zoufalé brzdění před asteroidem..) tzn. 3x-5x vyšší výkon u malých lodí a 2x vyšší u velkých lodí. Také by nebylo marné přidat nějaké menší hydrogenové nádrže pro malé lodě než 5x5x5, protože v tomto případě by nebyla potřeba tak velkého množství paliva (ale hlavně je současná nádrž opravdu moc velká a je to krychle).

  Co vy na to?
   
 9. Scya Apprentice Engineer

  Messages:
  266
  Osobně mi spíš přijde divné, že vůbec potřebujeme mít napojený kokpit na kontejnery, abychom mohli stavět z kokpitu. Nějak to vůbec nedává smysl. Přeci tam ty věci nedáváme skrz čelní sklo :) Jako možnost úpravy osobního inventáře přímo v kokpitu mi to přijde výborné, ale jako podmínka pro samotné pokládaní bloků už ne. Mnohem větší smysl by dávalo, kdyby byla potřeba svářečka napojená na kontejnery a orientovaná stejně jako kokpit (dálkové ovládání), abychom mohli pokládat bloky.
   
 10. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  To je vskutku lepší. Klidně bych byl pro nový blok - něco jako "umělá ruka/ruce". Daly by se tím i aktivně chytat poletující předměty což mi přijde lepší než na ně naletět s vysavačem colectoru. A možná aktivně chytat i jiné astronauty? :p
   
 11. UraniumCorp Trainee Engineer

  Messages:
  29
  videl som na youtube niake delo na guľe v použivaťeľovi space engineers niaky sniper jeto iba mod alebo to pribudlo aj v original verziji
   
 12. SaturaxCZ Senior Engineer

  Messages:
  1,718
  Přidat noční / infra vizi u kamery, nebo jako součást kokpitu. Let v noci jen se světli je dost hardcore :D ( Když je rychlá vyšková změna terénu tak :eek:ops: ) Ja osobně bych preferoval infravizi, už jen kvuli využití i vevesmíru a snažsího vyhledávání nepřatelských lodí bez aktivní anteny/beaconu.

  ( vím že jsem poslal rozdíl mezi noční a termovizí, ale vizualně to vypadá skoro stejně pro pochopení vyhod infravize + jediné dobré zaběry s infravizi byli u vojenských zasahů kde umírali lidi tak sem to radši nepřidal ať s tím nemá někdo problém a jestli se chce podivat může napsat tagy jako ( infravision, gunship, military, atc... na youtube )
   
  Last edited: Nov 13, 2015
 13. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Především díky za planety. Úžasná práce!

  Pár nápadů na startovací podmínky (vím, že budete nějaké přidávat, tak třeba se hodí):

  Po(d) drobečcích
  Start na planetě s nedýchatelnou atmosférou nebo na měsíci. Hráč začíná zraněný u trosek nouzového modulu, který pochází z větší havarované lodi. Ta ovšem spadla někde mnohem dál. Kyslík dochází, energie není nazbyt... ještě, že nedaleko jsou vidět majáky jiných záchranných člunů. Takže je hráč nucen sestavit něco na přesun z trosek a směřovat k nalezení více surovin z havarovaných člunů pro přežití. Takové po drobečcích až ke chlebu.. tedy havarované mateřské lodi. na Alien planetě lze okořenit neustálými útoky sabiroidů.

  Aliens
  Hráč začíná na napůl zdevastované záladně na alien planetě. Jak padne noc, tak je pod neustálým útokem sabiroidů. Ideální, pokud sabiroidé dokáží (kyselinou?) pomalu leptat bloky.

  Frozen
  Hráč se probudí v hibernační kapsli v havarované lodi na ledovém měsíci. Jenže loď je kompletně zamrzlá v ledovci - asi se tam propadla zbytkovým teplem a nad ní voda opět zamrzla.
   
 14. UraniumCorp Trainee Engineer

  Messages:
  29
  to sa mi pači ešte som nevidel nikoho robiť lets playe na planete myslim survival každy len creativ nič viac tiež mam napad na začiatky

  1.začinate s komplet rostovanou zakladnou na planete

  2. začinate s čiastočne rozostavanou zaklaďnou

  3. začinate s poškodenou loďou tou žltou prva polovica bude chibať bude mť iba tu zadnu vec od schodou až do zadu po koniec rafinerie
   
 15. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Díky chlapi, super práca, a teraz konečne netcode? :)

  Už som to písal do eng sekcie, ale tak tu to bude možno lepšie.

  Mohli by ste pridať možnosť presunúť kyslík, a palivo(Hydrogen), z nádrže do inej nádrže cez konektor? Teraz len vo flašiach a to sa fakt nedá. :D
   
 16. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Pekný film ten som videl. :D
   
 17. SaturaxCZ Senior Engineer

  Messages:
  1,718
  Tak tohle ne ;)

  Potřeba využít engine hry na 100%. Mít brouky co budou kopat tunely, mlatit, ohybat, narážet, skakat a deformovat naše bloky + pěkné zvukové effekty skřípání kovů. Určitě kyselina pro naleptání nebo jako podlý útok na dalku není špatny nápad, ale jako hlavní / jedinou možnost určitě ne. Taky bych je udělal dost inteligentní aby je přitahovali jen věci pod proudem, nebo ty co elektřinu vyrábí ve velkém + akumuluje + vytváří zvuk. ( generátory, baterie, atc... ) a nechali neškodny bloky základny na pokoji když již prorazí zdí dovnitř.

  K brouku co máme bych přidal jednoho: velkeho těžkého oplatovaného na narážení ( jak nosorožec ) + skakání ( svoji váhou prolomí strop pevnosti ) může vypadat třeba jak roháč :D a určitě ještě jednoho: rychlou lítavou potvoru ke které bych dal tu kyselinu, aby na tebe prskala ze vzduchu a v rychlosti na tebe zakeřně sletěla z nebe :eek:ops:.

  Než je nechat útočit jen v noci tak bych je nechal utočit pravidelně i přez den ( podle vzdalenosti on jejich hnízda ( zatim není ve hře ) a kolik energie zakladna používá ).
  -S větší vzdaleností od hnizda bude chodit míň brouků.
  +Čím víc energie budu používat tim víc jich bude útočit.

  Proč bojovat a útočit na brouky ?
  Brouci by se mohli živit nečekaně uranem / kovy :eek: a ulehčit nám hledání uranových ložisek na planetech, nebo jiných kovů.
   
 18. UraniumCorp Trainee Engineer

  Messages:
  29
  keď sa da prekladať hydrogen z nadrže do nadrže iba vo fliašach prečo tie fliaše nepresuvaš skrz konector + dobry napad s timy chrobakmy ale neviem či bi to nezalagovalo server stimy lietajucimy broukmy a to žeby sa živili uranom to bi sa malo nastavavovať aby si si nastavil čo chceš aby požieraly keď chceš Easy iba uran keď chceš hardcore daš všetko


  PLUS bi som uvital gravitaciu z MEDIAval enginners mate vežu keď zburate jej spodnu časť tak spadne to v space neginners neni mate na plošine generator gravitacie postaviťe vo vesmire stlp ked ho prerežete tak nespadne poďla mna je to veľka somarina ked to neňi podľa skutočnosti

  neni to PODĽA skutočnosti ako v mediaval
   
 19. SaturaxCZ Senior Engineer

  Messages:
  1,718
  JJ ;) že by hnizdo brouků mohlo vypadat jak terminí hnízdo a pěkně ho vydět rozpadat se :D. Nadruhou stranu, bych neměl takovou radost kdyby mě brouci podhrabali zakladnu a všechno se mě rozpadlo :mad:

  [​IMG]
   
 20. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Možná už to u někde bylo, na planety s atmosférou, by se mohl vyměnit hráčův Jetpack za něco takového s "dlouhým" doletem.
   
 21. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Co s hlušinou?
  S planetami a těžbou na nich je mnohem více odpadové hlušiny (kamení). Jistě lze přebytek řešit skladováním, odhazováním kamenů z konektorů nebo mletím na prach pomocí modu, ale to není ono. V reálu bych prostě hlušinu někde za pár vteřin vysypal. Na skrývku - haldu. Co tak udělat možnost (blok?), který by kamení, ale i jinou rudu vyhazoval ven, ale ta jakmile by se dotkla "země" by se změnila na voxelovou hromádku? Takže by šlo udělat např. dlouhé rameno s výsypkou na konci pod kterým by postupně vznikala voxelová hromada (kužel) z onoho vysypávaného materiálu. Zvýší se i výkon - pokud totéž udělám s konektorem, tak z kolizí mezi stovkami šutrů se procesor roztaví.
   
 22. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Tak si to postav! Motory máš, otevřený kokpit je v modu od Azimutha, malý reaktor, gyroskop a máš svůj jetpack.
   
 23. UraniumCorp Trainee Engineer

  Messages:
  29
  nema zmysel pisať nove napady keď dycigo neni onlinee už niaky ten patek ale stim vihazovanym kameni je dobry napad že sa to zmeni na speť na voxel
   
 24. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
 25. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Hezké, ale narušuje to smysl nastavení planet. Takhle lze získat nějakou (byť málo) platinu na planetě. Takže z tohoto pohledu se to dá brát jako cheat.
   
 26. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  To jako chceš říci, že na Zemi jako planetě není platina? Že se dá získat jen z vesmíru, to snad nemyslíš vážně že ne ?! Smysl planet určitě není nedostatek nějakého prvku, ale možnost vybudovat - kolonizovat danou planetu, nové území s různými prostředími a mnohé jiné, související s gravitací atmosférou, naprosto odlišným prostředím nežli je pustý vesmír.
   
 27. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  Je realita a je herní prostředí. V prvním žijeme, v druhém se bavíme. Mě třeba jak je nastaveno herní prostředí teď (platina jen ve vesmíru) vyhovuje. Dá se v tom nastavení vysledovat i dlohodobější plán - Keen dlouho dopředu vybalancoval složení surovin pro kritické komponenty tak, aby v nich platina nebyla. Takže z tohohle pohledu je absence platiny na planetách záměr, nikoliv dočasný nedostatek hry. Kdežto třeba nemožnost se efektivně zbavit hlušiny mi přijde naopak jako dočasný (doufejme) nedostatek.
   
 28. Labir Trainee Engineer

  Messages:
  15
  SRB motory
  Motory na tuhé palivo na jedno použití. Ideálně ze dvou bloků - spodní blok s tryskou a "nástavce" s dalším palivem prodlužující chod. Pro vytvoření bude asi třeba nový komponent "pevné palivo", asi jako směs hořčíku a železa. Po aktivaci motoru motor naskočí na svůj maximální tah a hoří dokud nedojde palivo. Je nemožné měnit tah během jeho běhu, nebo ho vypnout. Jak palivo dojde je motor a nástavce jen kus šrotu.

  Použití by se našlo mnoho - boostry pro start těžké lodi z planety, nouzové manévrovací trysky, nouzové přistávací trysky, pohon jednorázových sond a střel a možná i nějaké jednorázové pasti.
   
 29. UraniumCorp Trainee Engineer

  Messages:
  29
  booster sami pači je to určite dobry napad hlavne na planety a podzemne stavby kde bi si použil booster ako pascu pre naštevnika
   
 30. Imigrant_CZ Trainee Engineer

  Messages:
  8
  Ahoj mám napad na změnu spawnu místo u medika bych to dal do Cryo Chamber kdyz padne server nebo padne hra nebo jine okolnosti tak bych udelal spawn tam a uz nejak udelat neco stim kdyz padne hra nebo server a mate veci v inventary tak vam pak zmizej tak by to chtelo nejak Fixnout aby po vypadku nebo po padu servera zustavaly veci v inventary to ma kazda online hra to to uz me to stve mam usebe veci ktere se spatne hledaji a padne hra a prijdu oto :( pak byste mohly fixnout rotory a pisty strasne moc se klepaji kdyz ktomu pridam blok chteloby to stabilitu a zpevneni a solar system nefunguje jak ma nedobiji dekuji
   
Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.