Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Nápady a návrhy na zlepšení

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 18, 2014.

1. mystiq Apprentice Engineer

vzhledem k tomu ze prideleny moderator teto cz/sk sekce byl aktivni naposled 11 zari je celkem bezpredmetne jsem cokoliv psat a cekat odezvu... to jen tak pro info, nechci nikomu kazit naladu a treba se pletu :)

• Agree Agree x 1
  2. Gideon A. N. Apprentice Engineer

Mám nápad sežeňte prosím nového moderátora.

• Agree Agree x 1
    • Funny Funny x 1
  3. Bradypus tridactylus Trainee Engineer

Když mají rotory sílu jakou se otáčí, bylo by fajn aby měli i písty sílu, jakou se budou vysouvat.

4. Gideon A. N. Apprentice Engineer

Co takhle dopad velkého asteroidu, nebo komety na planetu či měsíc.

Udělalo by to pořádně velký kráter velkou část povrchu by to přetvořilo.(apokalypsa) Hráč by začínal v nějakém malém bunkru pod povrchem.
    Atmosféra by byla toxická a musela by se pomocí Air vent a generátoru kyslíku čistit. Vodní povrchové plochy by se vypařily.
    Díky změnám způsobených katastrofou by byl povrch během dne skoro neobyvatelný - vysoké teploty v noci naopak velký mráz. oba extrémy by hráče během pobytu na povrchu zraňovaly nebo poškozovali objekty. Nepříznivé podmínky by se mohly časem ještě stupňovat. Přidal bych ještě seismickou činnost .... poškození staveb, závaly tunelů atd.

Pokud asteroid je moc složitý atd. mohl by se využít jiný známý extrém a to super vulkán. Umí udělat to samé, změna terénu - kataklyzmatické změny a nemusí nic dopadávat na planetu. (Změnila by se textura nebe, výrazně by se snížil dohled, vše by potemnělo získalo šedivý nádech prach, popel a toxické plyny v atmosféře, krátkodobé změny v síle gravitace. Možná i výrony lávy které by začínaly někde hluboko v planetě a vystupovaly nad povrch v podobě sloupů plamenů (takže by mohly prostoupit i hráčovy podzemní objekty a zraňovaly by ohněm stejně jako trysky)

Doplnění: hráč by začal na nějaké stanici na povrchu tak jak tomu je teď. Jen by se spustil odpočet do dopadu asteroidu - katastrofy. Takže hráč by měl dvě možnosti zahrabat se hodně hluboko do planety a vybudovat si tam kryt na přežití (planeta by mohla po dopadu ztratit atmosféru viz výše)
    Nebo zdrhnou, pomocí lodě kterou si v tom čase odpočtu do dopadu postaví. Dalo by se to nastavit i na různé obtížnosti, podle počátečních zásob a délky času do dopadu a po dopadových negativních efektů.

PS: planetám chybí póly Sever a Jih - chtělo by to kompas.
    Stále chybí čas, něco co by ho zobrazovalo přímo ve hře .. buďto serveru, nebo herní.

5. UraniumCorp Trainee Engineer

zaujimavy napad hlavne pri dopadu bi mohol asteroid oživiť vihasnute sopky

6. FromCzech Trainee Engineer

Kompozitní pláty - k výrobě by potřebovali kromě železa i další prvky: Hořčík, Křemík a Nikl ... super by byl ještě Titan kdyby byl ve hře ;) Výsledkem by se z toho svažovali kompozitní bloky a byl by to kompromis mezi lehkým a těžkým blokem... byl by lehký a odolný, super pro atmosférické stíhačky... kde počítáte každý kilogram a trocha odolnosti by se taky hodila :)
    pak už jen trochu balance tipu: Jesli by měl být lehčí než normální Light armor a jestli by měl být pevnější než Heavy Armor... já bych si představoval trochu těžší než Light armor a trochu slabší než Heavy armor

Edit: nebo trochu jinak... lehké a těžké bloky by se dali svařovat i z jiných věcí než jen z "ocelových plátů" ... bylo by na výběr Lehký blok z: ocelový plát, nějaký lepší ocelový plát a pak ten kompozit... to samé i u těžkých bloků, tedy celkem 6 různých druhů Armor blocku...

Last edited: Dec 17, 2015
  7. EvilD Trainee Engineer

Celkem bych ocenil kdyby byl vytvořen svět s npc jednotkami hlídající například zdroje, které by hráč mohl obsazovat a opravdu přežít v nehostinném prostředí, s občasným přeletem stíhačky nebo projetím vozidla poblíž základen s obrannými prvky. Případně propracovanější verze Sluneční soustavy s pásmem astroidů jak ji známe v reálném životě s civilními i vojenskými npc jednotkami (něco jako je u světů bez planet), různé druhy civilizací nejen na zemi,ale i na Saturnu či Marsu. S třeba videem jak byla zasažená loď v bitvě s obří základnou, kterou je nutné obsadit, ze které jsme se dostali v záchranném modulu na planetu, na které stavíme vlastní křižník. Ve workshopu je plno věcí od komunit celého světa.
    Časem by se mohli přidat i tajné základny skrývající npř. lepší zbraně nebo plány pro další bloky, doufám že pavouci a kyber-chrti byli v tomhle jen začátek.

Hra je zatím jako vesmírné pokračování minecraftu , sběr surovin a craftění, sem tam případné boj v multiplayeru, ale chybí tu "bossové" k zničení a dalšímu rozvíjení kreativity a strategických bojů s nepřítelem. na asteroidech byly aspoň 9 lodí npc, které jdou zničit i bez většího poškození lodě.

Nevadilo by mně, kdyby byla vytvořena nová hra ve stylu Space Engineers se základem npř. Starbound a Trrarie, které jsou bohužel plošinovky (crafting, stavba a těžba obohacená o průzkum a dobývání planetárních systémů. V následujících letech by to byla přelomová hra, už jen kvůli tomu že Japonsko s pomocí Jižní Koree vyvíjí helmu a hru po vzoru Tera od Bluehole Studia tzv VRMMORPG s virtuální realitou (postava řízena jen a pouze myšlenkami, představte si, ležíte v posteli a vaše vědomí je připojeno do hry za postavu kterou si sami nastavíte a budete ovládat).

Vím že od Vývojářů chci moc, první mezník byl již pokořen přidáním planet s faunou a florou, další byl přidáním Jump Drive a již schází jen, dle mého názoru, npc entity s vlastní kulturou na planetách (Spore) a mírně arkádovým stylem (Starbound) s některými "BOSS" jednotkami (Starbound či Trraria)

8. HejGy Trainee Engineer

Dobry večer všem inženýrům,

mám jistý problém, kde jsem se snažil vyřešit i přes Steam Community, ale nikdo nevěděl... Jedná se o senzory. Nevíte co určuje senzor, aby detekoval vlky? Není to nepřítel, ani neutrál. Zkoušel jsem snad všechno, ale nic. Taky mě napadlo, jestli musí být vlci v nepřátelské frakci, ale žádná frakce s vlky tam není (jenom piráti a pavouci).

Psal jsem to tady, ptze nevím, zda se jedná o bug.