Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
 1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Nápady a návrhy na zlepšení

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 18, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
 1. ZeRenCZ Trainee Engineer

  Messages:
  10
  --- baterie - momentálně baterie fungují manuálně a semi-auto, co takhle přidat ještě jeden řekněme "backup", a ten by fungoval tak že pokud loď produkuje víc energije než potřebuje tak se baterie budou automaticky naíjet a pokud loď bude produkovat méně energie, tak všechny baterie začnou pouštět stejné množství energie aby nedostatek kompenzovaly (např. při zničení generátorů, když dojde uran,...)
  (upřímně semi-auto mi přijde k ničemu, to co sem popsal já by bylo mnohem lepší a navíc by to fungovalo jako záloha pro loď)

  taktéž by bylo dobré kdyby se v pravém dolním (lodním) panelu zobrazovalo (když je hráč v cockpitu) součet kapacit všech bateriií(např. 4 MWh z 10 MWh) i když baterie zrovna nepouští energie

  --- stíhačky potřebují manévrovací trysky(1x1x1 block) ;) sry prostě sem musel...
  --- bylo by supr mít možnost spojit "large ship merge block" s "small ship merge block", aby bylo možné např připevnit small ship torpédo na velkou loď pro jednodušší odpalovací systém
  --- nebylo by možné zpomalit rychlost palby velkého rocket luncheru? přijdě mi to docela OP

  --- bylo by velmi užitečné, když zadám zadám "increase velocity"(pro rotor) do timer blocku(a dalších spouštěčů) např na hodnotu 15 , tak po aktivaci timer bloku by okamžitě rychlost točení změnila na 15

  jde mi o to aby to bylo možné nastavit na určitou hodnoto na kterou se to dá, když se spustí timerblock nebo po zmáčknutí tlačítka na konzoli( např. zmáčknu 1. tl. rotor se roztočí na 15,zmáčknu 2.tl. a roztočí se na -20) a tohle pro všechny možnosti v rotoru, pistonu(např. zvýšení točivého momentu, vysunutí rotoru, prostě všechny kde se mění hodnota)

  no a s tímhle bylo např možné prvním tl./timer blockem o točit rotor o +90°, druhým zastavit, třetím nastavit rychlost točení na 10 a otočit rotor o -180( nebo i -900°, to znamená o nekolik otáček ),

  snad je to pochopitelné:rolleyes:
   
  Last edited: Aug 11, 2015
 2. dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
   
 3. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Napadlo mě co takhle opotřebovatelný skafandr. Opotřebení by bylo výraznější při přímé těžbě a konstrukci nástroji kosmonauta. Mohla by se snižovat průhlednost přilby a smazávat barvy ze skafandru následně i možné netěsnosti a poruchy energie, stížené manévrování nebo špatná komunikace. (samo sebou by takové opotřebení neproběhlo, až na nějaké výjimky, hned a k opotřebení by se dopracovalo až za několik dní čistého času.
  V montéru by se daly vyrobit náhradní díly, a i rovnou celý nový skafandr.

  Další doplňující udaje ( hmotnost rychlost světlo energie atd.) co jsou nyní v rámečcích v rozích, by se mohli zobrazovat jakoby plovoucí promítané texty po stranách na vnitřní straně skla-hledí přilby. Něco podobného jako dnes používají bojoví piloti. Nebo nějaká podobná s interaktivním rozhraním co se občas objeví ve hrách a filmech.

  (http://i.ytimg.com/vi/0ISvrO3j9SU/hqdefault.jpg)
  (http://i.ytimg.com/vi/dde6LpaZzfI/0.jpg)
  (http://www.interstellarmarines.com/...ines_concept_interface_headsupdisplay_001.jpg)
   
  Last edited: Jun 1, 2015
 4. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Gideon +1
  Ještě by mohl existovat speciální blok něco jako skříňka na skafandr nebo převlíkací komora. Která by převzala od zdravotní stanice funkce spojený se skafandrem + skafandr uloženej ve skříňce (ono by to asi fakt muselo bejt spíš složitšjší zařízení) by se částečně regeneroval(důvod sundavat skafandr). A postava by mohla běhat po natlakovaný základně či lodi, jen v nějaký kombinéze.

  To zobrazení na helmě může barevně zůstat tak jak je, jen kdyby se trochu zakřivilo a víc zprůhlednilo aby vypadalo jako že je promítaný na sklo helmy. A bez helmy by neměli žádný informace vidět. Samozřejmě musí bejt někde nastavení který tyhle funkce vypne a nechá HUD viditelnej pořád (nastavení obtížnosti hry?) aby usmrkanci neřvali.

  Další návrhy:
  • Zbraně jako je raketová věž, a kulometná věž zaberou moc místa okolo takže ta spodní bedýnka ze který vyrůstá samotná zbraň nejde zapustit do pancíře. Chce to buď změnit ten neviditelnej box okolo aby to šlo zapustit, nebo zěnit tu spodní část (bedýnku) aby vypadala líp, a člověk neměl potřebu jí zapustit (schovat).
  • Ventilátor (to je ten díl co z něj fouká vzduch) vypadá strašně, a musim v zdech stavět dutiny abych ho tam schoval za mřížku (takový to vokno s lamelama) Nemoh by vypadat víc jako mřížka a bejt prostě zarovnanej s klasickejma blokama zdí? teď je buď vystouplej nebo zarženej a má zaoblený rohy takže nelícuje třeba s lightarmor nebo interior wall. Taky ty indikátory by mohli bejt menší (co nejmenší).
  • Bloky jako malý světla čidla a kamery by mohly bejt udělaný taky trochu jinak. Místo bloku světlo bych udělal blok lehký pancíř se světlem atd. tak jak to je teď to malí světlo zbytečně zabere celej blok v prostoru tekže když mám úzkou chdbu (2bloky) a chci jí rozdělit přepážkou nebo sklem tak můžu mít světla buď jen na jedný straně přepážky a nebo cik-cak. Kdyby bylo to světlo součástí velkýho bloku jako je pancíř nebo interior wall tak by to bylo lepší, prostě bych dal do řady pár normálních pancířovejch bloků, a sem tam mezi ně vrazil pancíř se stvětlem, na kterej by se dal přidat další blok, jako třeba sklo mřížka nebo tak. Jo a šikmej pancíř se zabudovanym světlem by byl naprostej luxus.
  • Nemohl by JetPack na skafandru vypadat trochu víc jako realný MMU? Nešly by ty modrý plamínky nahradit spíš něčim co bude vypadat jako výtrysky plynu na reálnym skafandru? vypadalo by to líp. Jo co nějaký trysky pro rotaci při stisku kláves Q a E hrozně mě irituje že tam žádný nejsou, a postava se stejně točí.
  • Gravitační generátor by mohl bejt nahrazenej podlahovejma blokama s gravitačnim sloupcem pouze přímo nad blokem.
   
 5. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Díky
  No ony by ty informace mohli být vidět i bez přilby a to na displeji toho počítače co má na předloktí. Po stisknutí nějaké klávesy, by kosmonaut zvedl předloktí tak, aby dobře - detailně viděl na ten displej.
   
 6. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Jo to je dobrej nápad. Podpořilo by to "vtažení do hry".
   
 7. dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za skvělý nápady PS: turrety jsou v modech udělané aby byly jen na jednu kostku :)
   
 8. FouET 2 Trainee Engineer

  Messages:
  3
  I ten HUD na helmě je v módech.
  Ty trysky pro rotaci (Q,E) nechybí jen u skafandru, ale i u lodě. Respektive s lodí se dá otáčet bez trysek, jen gyroskopem. Ale pohyb lodi jsme už řešili. Bez výrazného zásahu do herní mechaniky to nepůjde :-(
   
 9. Serza Trainee Engineer

  Messages:
  35
  Pěkný nápady, mám tady taky jeden:
  Co takhle rozšířit gyroskop (nebo autopilota, GPS) o zapamatování (zapsání) polohy (natočení) lodi a možnosti ji znovu zadat k automatickému natočení. Bylo by to vhodné doplnění k stávajícímu autopilotu a zjednodušilo by to např. dokování nebo by se daly data jednoduše posílat dalším lodím v letce třeba laser anténou k provedení úpravy kurzu apod.
   
 10. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Ty trysky by podle mě vyřešit šly, Možnost zobrazení těžiště ve hře je. (Já jí používám při umisťování trysek.) Holt By sme museli všechny lodě předělat, ale jak už sem někde psal, tahle hra je o stavění.

  Co se týče autopilota, Možnost zapamatovat si pár údajů by byla fajn, a k tomu možnost zaměřit se na maják nebo na anténu.

  Další návrh: Nemohly by se na HUDU lodi zobrazovat ikonky Prograde a retrograde směrů? tím pádem by se dalo i realisticky brzdit. Místo toho aby člověk používal k brždění jakýsi brzdný trysky který maj při brždění najednou zázračně mnohem větší tah než hlavní motory, by otočil loď, srovnal středovej kříž s indikátorem Retrograde, a brzdil hlavníma motorama. V boji by to taky pomohlo, protože bych měl na hudu indikaci toho jak sem natočenej vůči směru kam skutečně letim a nemusel bych používat Inerciální tlumiče, moh bych si kurs upravovat ručně.

  Nešlo by odstranit tu zázračnou forsáž kterou trysky dostávaj v režimu Inerciálního tlumiče?
   
 11. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Ta zázračná forsáž je vlastne pretaženie motorov, nie som si istý zo 100% na 120%. Podla mna to pretaženie je fajn, aj ked by som to nejako postihoval(napr. poškodenie) A brzdenie hlavným motorom by som dal max na malé lode, velké lode ak by v skutočnosti existovali raketoplány, s takýmto designom myslím že aj tie by mali brzdné trysky.
   
 12. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Ja by som napríklad doplnil, k terajšiemu autopilotovi aby vedel vykonať nejakú akciu, napríklad pošlem ho po GPS,
  a na poslednom bode "odpoj Merge blok a vráť sa"
   
 13. dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
   
 14. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  To přetažení by muselo bejt tak 400% aby to mělo ten efekt co to ve hře má. co sem zatim zkoušel, tak sem dal 2 velký motory dozadu a 2 malý jako brzdy, zabrzdil sem ze 104m/s na nulu asi za polovinu času než sem se z 0 na těch 104 dostal. Logicky by to mělo bejt obráceně.
  Brzdý trysky maj "lodě" i v realu, akorát sou slabý a používaj se jen na jemný korekce. Hlavní brždění se vždycky dělá hlavnim motorem. A počíta se stim i do budoucna. A objevuje se to i ve scifi. Například Meziplanetární loď Venture Star z filmu Avatar, kterou mimocodem pro film navrhoval chlapík co dělá pro NASA, taky brzdí hlavníma motorama.

  Důvod je jednoduchej, hlavní motor, je většinou těžká a složitá věc která kromě tahu nemá nic jinýho na práci. Pro efektivní brždění máš 2 možnosti. Buď za A) musíš mít obdobně silnou těžkou a složitou věc na opačnym konci lodě + spoustu malejch slabejch a jednoduchejch na ostatní manévrování. Nebo za B) se na tu druhou těžkou a složitou věc vysereš, budeš mít jen jen jednu, a použiješ ty malý slabý a jednoduchý k otočení lodě proti směru pohybu, a zabrzdíš tou první velkou těžkou a složitou věcí.

  B) je stprávně, A) je plejtvání materiálem, a Konstrukční nesmysl. V konstrukčních záležitostech mi věř, Už 9 let se zabejvám průmyslovym designem, Rakety ani letadla sem sice nikdy nenavrhoval, ale jinak sem kreslil všechno od Mlíkárenskejch linek až po průmyslový roboty, a zásady sou furt stejný udělat to funkční levný a jednoduchý.


  Další návrh:

  K pohonu lodi se používá jadernej reaktor. Jak se chladí? Jak se loď zbavuje přebytečnýho tepla? Možná by to chtělo nějaký tepelný radiátory co se přidělaj na loď a zbavujou jí tepla z reaktoru. Pozor: ve vesmíru neni dost vzduchu takže se teplo pouze vyzařuje, proto musí bejt radiátor plochej. (žebrovanej by byl jen pro použití v satmosféře kde se teplo předává přímo vzduchu) a dva radiátory nesměj mít plochy otočený proti sobě, protože pak by se tim vyzářenym teplem vzájemně ohřejvali, a nefungovali by.

  A taky by to chtělo palivo a nějaký palivový nádrže. Z těch trysek musí něco lítat dozadu aby se loď mohla hejbat dopředu.
   
  Last edited: Jun 3, 2015
 15. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  Dva informační dodatky mimo hru. Doufám že s tím někoho nenaštvu.

  Ano problém s teplem ve vakuu je a ne malý, proto se testuje a reálně využívá teď už ne tak nový druh inteligentních materiálů a supravodičů . Umí přímo převádět ohromné množství tepelného záření a nejen jeho na El, ale zatím velice neefektivním způsobem.
  Ovšem to ve vesmírném projektování inženýrům asi nevadí, jak se zdá vystačí si s tím že to umí slušně chladit, bez potřeby chladícího média. Tyto převedené emise tepla a širšího spektra záření, jsou schopný využít díky těmto inteligentním supravodivým materiálům i pro pohon.

  Již 32 let se testují a používají nejrůznější variace radio emisních a později od roku 2003 xenon iontových pohonů, (zjednodušeně řečeno "upravený" radioizotopový termoelektrický generátor s emisní mřížkou a podobný princip ovšem o hodně složitější xenon iontový motor ) pro sondy dálkového průzkumu vesmíru, jsou totiž jediné pohonné jednotky schopné s minimem paliva vydržet i několik desítek let. Bylo to v odborných publikacích, ale i v běžných médiích že v minulém týdnu na oběžnou dráhu, vyslali další novou variantu údajně mnohem efektivnější variantu xenon iontového pohonu. (i když se v této oblasti nijak aktivně neangažuji a jen pasivně sbírám informace, čekám na první předběžné výsledky a těším se jak malej kluk)

  Ps: první návrhy a nápady reálných, radio emisních a iontových pohonů, vznikli už na počátku 70 let.
  Iontové motory se běžně využívají ke stabilizaci geostacionárních družic pro svoji efektivnost a přesnost tahu.
  Od roku 2007 byl testován ještě zajímavější magnetický pohon VX-200 a VF-200. Zatím na jeho vývoji utopily 2,5 miliardy dolarů.
  (záznam pozemního laboratorního testu VX-200 na youtube
  )
   
  Last edited: Jun 3, 2015
 16. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Pozri si novo objavenú možnosť pohonu, a to je svetelný pohon. Ostatné opustili pre ich finančnú náročnosť, ale tomuto sa nasa naozaj začala venovať. Prakticky ide o pohon svetlom, jeden fyzik prišiel na to že svetlo je prakticky pevná částica ktorá sa dokáže opierať o objekty, ale na urýchlenie a zahriatie častíc využil microvlny spolu zo svetlom a mohol by byť s toho pohon budúcnosti, ktorý potrebuje "len" velké množstvo el. energie, ale nie žiadné nádrže.
   
 17. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Kluku ty kecáš. :)
  Světelnej (laserovej, anihilační fotonovej) pohon se zkoumá už někdy od 70 let minulýho století (první práce byla myslim publikovaná 1967), takže na něm neni nic novýho. Stále je to ovšem jen teorie, a prakticky to zatim ani v blízký budoucnosti nejde provést, pro jeho energetickou náročnost. Podle publikace "Prospective of photon propulsion for interstellar flight" Publikovaný 2012 by lidstvo mělo bejt schopný použít tenhle způsob pohonu někdy tak za 100 let. Ty ostatní pohony popsaný Gideonem nikdo neopustil ale dál se vyvíjej a zdokonalujou.

  Jinak nejpravděpodobnější a zatim jediný proveditelný řešení,opět podle výše zmiňovaný publikace, je "pevnej" LASER umístěnej třeba ne měsíci nebo na oběžný dráze země, a loď která má místo motoru zrcadlo, nebo spíš světelnou plachtu a je poháněná tim pevnym laserem na dálku.

  No a sme offtopic jak prase. Prosím Adminy o přesunutí posledních 3 příspěvků do vhodnějšího vlákna.
   
 18. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Žiadný laser ani nič podobné, keby ste si radšej naštudovali novinky vedy a techniky, ako historiu(1967). Ide o pohon s názvom EmDrive(trošku mi trvalo než som našiel info), je to prakticky urýchľovač svetelných častíc, na to bol použitý Magnetron(Microvlnka). Technológiu testovali Japonci, ale na myšlienku prišiel Mr. Shawyera. Odhaduje sa to ako pohon budúcnosti, do desiatich rokov.Takže ako? :p
   
 19. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  PS: Ono prakticky to nie je OffTopic. Podla mňa je to nápad na nový typ pohonu do hry, adekvátny podla Wikipedie pre rok 2077. :D:D:D
   
 20. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  EM drive? jo o tom sem slyšel. no co říct no? Je to nesmysl. 2 lidi na světě tvrděj že to fungovat bude zbytek vědců se tomu směje. Po prvnim testu kterej byl úspěšnej vo tom nadšeně psaly všechny noviny na světě, po tom co se přišlo na to že v tom testu byla chyba a je neprůkaznej, už o tom nikdo nic pořádnýho nenapsal. Vždyť ta blbost porušuje zákon zachování energie.
  Jo a mimochodem pracuje s mikrovlnama a ne s fotonama.
   
 21. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Dúfam že mi to neodstránia, neviem či to porušuje pravidla, ale tu je článok z mája tohto roka.

  PS: Práve že je v súlade s Newtonom a Einsteinom.

  http://www.space.com/29363-impossible-em-drive-space-engine-nasa.html
   
 22. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Čet si ten článek?
  Citace přímo z článku:
  Despite the fevered reports rocketing around the Internet recently, NASA is not on the verge of developing a fuel-free, faster-than-light propulsion system, space agency officials stress.

  But NASA is downplaying the research and its potential to deliver a huge propulsion breakthrough in the near future.

  The novel space engine design would seem to produce more energy than is put into it, violating the law of conservation of energy

  Dál tam ještě píšou o tom že z mnoha testů byli vísledky pozitivní jen u pár a to ještě tak náhodně že to spíš vypadá na chybu, a tah toho pohonu byl jen o tak málo větší než chyba měření že to pravděpodobně byla chyba měření.

  Celkově ten článek spíš vyznívá že to nefunguje.
   
 23. Gideon A. N. Apprentice Engineer

  Messages:
  108
  :D to jsem nečekal takový zájem.
   
 24. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Zajímavý téma, no. :)
   
 25. Bradypus tridactylus Trainee Engineer

  Messages:
  8
  šlo by přidat alternativa "Show block in terminal" pro inventáře?
   
 26. Scya Apprentice Engineer

  Messages:
  266
  Za mě rozhodně +1
  Na steamu mohou jako ukázkové módy pro modery zůstat i nadále, ale bylo by skvělé mít je už v základní hře. Jsou parádní, jsou od vás, ale není to vanilla a to je problém. Celkově se snažím hrát s možná nejméně módama, ale sami mi to takto zrovna neulehčujete :) Jsou módy, které používají snad všichni (podle počtu odběrů na steamu). Takových jsou všeho všudy dva druhy: 1. jsou módy, které by si vážně zasloužily být ve vanille (hinge, armored thruster,..) a 2. jsou ty, které jenom přidávají to, co ve vanille chybí, ale být by to tam mělo (interior lights for small ships, small advanced rotor,...). Prosím, odměňte modery, kteří si to za svou práci zaslouží, přidáním jejich módů do vanilly, a nás tím odměňte stejně tak :)


  Inerciální tlumiče ze začátku fungovaly na 150% výkonu trysek a stejně tak zvyšovaly i jejich spotřebu, což tak nějak šlo. Potom se ale někdy bez ohlášení jejich výkon razantně zvýšil. Liší se to podle druhu trysek - třeba malé trysky na malé lodě fungují na inerciálních tlumičích na 1000% se 150% spotřebou energie (slovy "tisíc" a "sto padesát"). A to už úplně dobře není.

  Jsem velkým zastáncem reálnější fyziky v SE. Současný stav můžete ponechat, tak jak je (aby se davy nevztekaly), a nazvat ho "Arcade" a jenom přidat "Real", kde bude fungovat moment síly, kde bude potřeba skutečné palivo do trysek, inerciální tlumiče nebudou tak šíleně přesílené a kde se tedy můžeme vyřádit my všichni, kteří milujeme fyziku (resp. mechaniku) a chceme si s ní hrát. Byly by tedy možnosti "Survival" nebo "Creativ" a podmožnosti "Arcade" nebo "Real".

  Bylo by také šikovné mít možnost u baterií, reaktorů a solárních panelů nastavit priority jejich použití. Např.: 1. solární panely 2. baterie 3. reaktory nebo 1. reaktory 2. sol. panely 3. baterie atd.
   
 27. dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
   
 28. Mirek Apprentice Engineer

  Messages:
  113
  Ještě si dovolim jednu drobnost. Tohle sem našel na oficiálních Stránkách KEEN software:
  http://www.keenswh.com/about.html
  We want to create games that are based on real science, real facts, real physics and real emotions. No magic & fantasy allowed.
  If we step into the sci-fi area - as we did with Space Engineers and Miner Wars 2081 - we approach it from the hard-sci-fi angle. Every technology and every idea must be explainable using modern-era knowledge with very little extrapolation required.
  (dám si to do podpisu)

  Takže Ty naše návrhy , jako aby pozice trysek vůči těžišti ovlivňovala rotaci lodě, aby motory konzumovaly nějakej ten propelant, Realistickej pohyb kosmonauta v nulový gravitaci atd. Sou vlastně jen požadavky na splnění toho co bylo slíbeno. :)

  To by jsme se mohli možná i dočkat realistický orbitální mechaniky jako v Orbiteru nebo KSP, až budou planety. :)
  No to se děcka co si chtěj jentak stavět a pak si zabojovat ve vesmíru asi budou divit až budou muset počítat hohmanuv transfér k tělesu kolem kterýho obíhá protihráč, a pak ladit orbit aby se vůbec potkali. :) Mě by se tim splnil sen Vesmírná hra s realistickou orbitální mechanikou a multiplayerem (KSP bohužel multiplayer nemá)

  Jo už sem zmínil že mám dneska narozeniny? :) Realistická fyzika k jednatřicátinám, co? :-D
   
  Last edited: Jun 10, 2015
 29. TheRay85 Trainee Engineer

  Messages:
  83
  Tiež doplním k predošlému komentáru, naozaj by bolo fajn keby KEEN uvažoval vložiť niektoré mody do vanili, z jediného dôvodu o módoch v hre rozhoduje server, teda hráč nijako neovplyvní ktorý mod by bol dobrý vložiť, a ktorý je zle optimalizovaný.
   
 30. dicygo Developer KeenSWH

  Messages:
  577
  Díky za nápady :)
  PS: všechno nejlepší k narozeninám :)
   
Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.