Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

[Nápady na vylepšení hry] Koncepty: Vylepšené Hackování, Sektory a Nadsvětelný Pohon (+ Rychlostní B

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by tomasara413, Dec 12, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. tomasara413 Trainee Engineer

Zdravím. Takže... Vím, že bylo (hlavně na hl. fóru) spousta topiků o hackování, nicméně momentální hackování se mi až tolik nelíbí a tak mám tento návrh. Nuže začněme:
    Vylepšení Hackování:
    Můj koncept je jednoduchý, jde o to, že mi přijde hackování s bruskou trochu hloupé. Přece jenom, nikdo nepřijde, řekněme, k bankomatu s bruskou, a už vůbec s ní nezačne řezat. A pokud ano, tak by ho, zajisté, ihned zatkli. Od doby kdy byl do hry přidán Kontrolní Panel si myslím, že by se z něj dalo udělat něco, jako možný zprostředkovávatel hackingu.
    Nejprve ale začněme s majetkem bloků, ohledně obyčejného brnění, je zcela zbytečné na něm mít vlastnictví (dělá to četné problémy, zvláště když 'hacknete' nepřátelské střílny a nevypnete je) a navíc, proč taky? Blok neví čí je. Ale nebudu to tu rozebírat. Pokračuji tedy:
    Plácnu, přiletím do nepřátelské lodi a někde se uhnízdím pak na zeď přidělám onen panel. Na systému uvidím, že je vše, krom mého ultimátního panelu, nepřítele. Nuže hlavní náplň hackování by bylo něco jako minihra (řekněme psaní příkazů do lodní konzole, v horším jen mačkání šipek). Probíhalo by ve třech fázích:
    1.fáze – Zpřístupnění systému - Hackovalo by se v rámci celého systému. Fáze by byla funkční jen u „primitivních“ systémů jako např.: dveře, malý nákl. kontejner, tryska, rotor.. Zpřístupnila by jen základní funkce => obejít kokpit, zavřít/otevřít, vysunout/zasunout, otočit, atd... Na větší by první fáze neměla účinek.
    2. fáze – Hackování komplexních systémů - Težší než první k hacknutí, již jako hackování samostaných částí. Fáze funkčních u všech ostatních systémů krom řídících panelů, stanic, kokpitů, terminálů a panelů s tlačítky(ta by si svou funkci nechávala i přes hack).
    2. fáze – Alternativa - Jednou z dalších možností by bylo hacknou jen anténu a poté umístit dálkové ovládání. Poté by se volně přešlo k třetí fázi, jen by měl obránce stále částečnou kontrolu nad lodí. Hacker by si to usnadnil, ale zároveň ne až tolik.
    3. fáze – Zabrání lodi – „Cílová čára,“ útočníka. Po zabrání jakéhokoli ovládacího prvku by byl uživatel onoho prvku vyvržen ze sedadla, nebo by již nemohl loď ovládat. Vše by viděl jako hacker, jen by všude měl zamítnutý přístup (přístup by neměl ani ke kokpitu nebo jinému ovl. prvku kde býval).
    Nicméně ne každý člověk si hackování nevšimne. Jak to již je, když si majitel lodi uvědomí, že je hackován, bude tomu moci zabránit. Jednoduše bude cílem „zabrat“ od hackera jeho kontrolní panel (podobně jako hacker u 3. fáze), anebo jen získávat čas, než někdo dojde hackera vyřídit.

Další věcí, hlavně pro multiplayer, či případné scénáře. By mohly být sektory. Jako máme naší mapku s X asteroidy, tak by bylo takových ještě řekněme o dalších dvacetšest (krychle 3x3x3) více. Pro optimalizaci by byl sektor bez napájených a nepohyblivých bloků neaktivní.
    Sektory
    Nuže, hře něco takového chybí, hlavně v multiplayerech, kde je přes 30 hráčů. Zabránilo by to sporům o rudy, ale hlavně by to podnítilo větší války o území, když by jedna frakce měla vlastní sektor, to by si myslím bylo úžasné. Dále by se mezi nimi vyskytoval větší prostor vakua, což by činilo obyčejnými tryskami velký problém, zvláště časový, kdy by se do dalšího sektroru trvalo dostat cca. 30 min. nebo více. A aby se čas neplýtval, bylo by třeba postavit:
    Nadsvětelný Pohon
    Sloužil by hlavně k překonávání míst mezi sektory nebo rovnému skoku do jiného sektoru. Mohl by to buď být, něco jako nová forma trysky, nebo nějaký systémový upgrade ve formě bloku. Který by byl schopen trysce dodat vyšší rychlost. Spotřebovával by obrovské množství energie, jedna tryska by k chodu potřebovala nejméně 5 velkých reaktorů (která by k překonání rychlostní bariéry nestačila).
    Rychlostní Bariéra
    Mohla by být jakousi „zdí,“, která se však objeví jen při vstupu do velmi vysokých rychlostí. Do bariéry by jste mohli narazit před vchodem do nadprostoru, díky nedosažení dostatečné rychlosti k proražení včas.

Nakonec, bych rád poděkoval za kterékoli vyjádření svého názoru na tato témata a doufám, že se vám budou líbit.

2. LeturCZ Trainee Engineer

No, vše je tak nějak dobrý ale ta bariéra je nedomyšlená. Vyčerpáte palivo, zpomalíte a zůstanete uvěznění. To chce ještě domyslet.

3. likilike1234 Trainee Engineer

To hackování je podle mě super nápad ale mělo by to být lehčí protože aby to zvládli i malí děcka.

4. WormGda Trainee Engineer

To hakování jako mini hra, by mohlo vypadat třeba jako v Mass Effect jedničce. Proti sobě bežících několik soustředných kruhů - "bludiště" a ubývající čas za který to musíš stihnou, pokud to nestihneš, modul se zamkne a u důležitějších by se mohla ozvat siréna. (soud bloky už jsou a time blok by pohlídal případné hakování)
    .............................................................
    Nápad se sektory klidně můžeš zkoušet v nekonečném vesmíru.

Hm s tou rychlostí se mi zdá zbytečný už jsem se dostal pomocí gravitace a bloků umělé hmotnosti na 267+m/s a to jsem to hodně odflákl ( překonána i 302, na krátký moment, než to natvrdo zamrzlo). Takže cestování by teoreticky i na delší vzdálenosti šlo.

Krom toho už existuje mod na steam. Star Gate, jako v seriálu který tě přenese na libovolnou vzdálenost mezi dvěmi branami.
    Teď ho testuji v nekonečném vesmíru. Očekávám problém s velkým množství dat jenž si to bude muset uchovávat z lokalit okolo bran. Což je stejný problém, pokud by jsi chtěl propojené vlastní sektory, klanů a frakcí, nemluvě o následné migraci hráčů mezi nimi. Hráči by asi nebyl problém, ale to co by si sebou brali už ano. (lodě a vybavení)

Jako máš dobrý nápady, jen těžko říci, jestli konkrétně tento je v tomto typu hry proveditelný.

Last edited by a moderator: Dec 30, 2014
  5. FromCzech Trainee Engineer

mě by přišlo nejlepší alternativa na brusku přidat další nástroj... v assebleru by se stejným způsobem jako útočná puška dala vyrobit hackovací konzole, byl by to prostě další nástroj vedle svářečky ... přišel bys na cizí loď, došel k nějakému terminálu a podobně jako když člověk svařuje tak by probíhalo nějaký určitý čas hackování... až by to skončilo, trvalo by to třeba stejně dlouho jako teď trvá bruskou, tak by daný blok měl předělaného vlastníka...

6. UraniumCorp Trainee Engineer

ten nad svetelny pohon je somarina bez energetickych štitou bi sa pri rychlosti svetla LOD roztrhla ber ohlad aj nato že space engineers je robena podľa skutočnej no čiastočne skutočnej fyziky a tu rychlosť by loď nevidržala a ked sa jedna o palivo do reaktorou pre nad svetelny motor tak su aj baterie ktore možeš nabiť dajme tomu pomocou solarnich kolektorou cez, (neviem ako sa to piše) meserdž block alebo tak nejak
    može energia kolvať tak bi stačilo žeby tvoja frakcia postavila spoločnu dobijacu stanicu na energiu !!!

Za pochopenie dakujem.

7. tomasara413 Trainee Engineer

Jo, souhlasím. Tohle je něco co jsem si představoval, akorát jsem to bral spíše s tou bariérou, která by to loď roztříštila, nicméně tohle je mnohem lepší.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.