Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Vaše/Naše koncepty a výtvory

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by Sleep3rCZ, Sep 19, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Ahoj,
    snad nevadí, že akčně zakádám topic, ale proč se všichni nepochlubit krajanům svou tvorbou a nebo podebatit nad různýmy koncepty?
    Coby ukázku přikládám link na svůj koncept "modulární" stanice. Téma omýlané stokrát, tentokrát v mé variaci. http://imgur.com/a/HDlXB
    Mojí představou byl unifikovaný základ, který umožní různé nástavby. Požadavkem tedy bylo jednotné dokovací a transportní rozhraní, soběstačnost jak na úrovni stanice, tak v případě transportu, kdy se od modulu očekává minimálně částečná stabilita a energetická soběstačnost.
    Rozhodl jsem se pro kapslovitý tvar, kdy jsem do vrchlíků schoval právě zázemí modulů a střed tím pádem kompletně nechal k dispozici.
    Funkčnost je, teď ještě trošku zamakat na estetičnosti a vymyslet různé nástavby. Zatím jsem přišel s mobilní přistávací platformou, ke které se asi ještě vrátím a spáchám podstatný redesign. Coby proof of concept jsem ale relativně spokojený.
    Celkově vidím možnosti tohohle stylu v nějakém větším scénáři, kdy potřebuju být schopen rychle zajistit v sektoru základnu. Unifikace urychle stavbu a přesto poskytuje dostatek prostoru pro originální poskládání modulů vzhledem k situaci, jaká je na místě. Stačí si moduly dovézt a některé lze i dodělat na místě vysloveně "na míru".
    Tolikero k mému postu, doufám, že nápad prezentace svých výtvorů se chytí a uvidím krásné výtvory zlatých rukou.

2. HardBitch Trainee Engineer

Máš to pěkný, klidně bych to nechal takhle otevřený, modul s rafinerií, modul pro vykládku natěžených surovin.

3. SaturaxCZ Senior Engineer

4. dicygo Developer KeenSWH

Vůbec to nevadí rád se podívám na všechny vaše originální návrhy a výtvory :)

5. TheBinaryWolf Trainee Engineer

Pekné to máš. Ja som stanice ešte moc neskúšal ak nerátame survival ale tam som ju mal vo veľmi rozrobenom stave.
    Pred časom som postavil toto
    http://imgur.com/i6Ydlz5,4CmFbRI,g5Fh3ym,s0QLL6A,GL8bTP3#4

Predstavujem Raiden mkI. loď triedy raider.

Koncept a dizajn vyzerá síce šialene ale ten je podmienený účelu. Pôvodne mala loď slúžiť na odchyt NPC lodí v survivale(väčšia časť lode bola v ňom aj postavená). Počas vývoja bola loď uspôsobená aj na duely s väčšími alebo rovnako veľkými plavidlami.
    Vďaka koncentrácii všetkých zbraní a plátovania na jednu stranu získavate pri rovnakej cene a váhe oveľa viac panciera a zbraní. V tejto verzii je loď osadená gatlingami a stacionárnymi raketometmi ale výzbroj sa dá jednoducho meniť podľavášho cieľa.
    Zjavne jedna malá loďka by vás obišla a zlikvidovala ale proti tým Raiden nie je stavaný.

Last edited by a moderator: Sep 22, 2014
  6. MikeHavliczek Trainee Engineer

Zdravím lidi, rád bych se pochlubil se svou první "pořádnou" lodí. V SE jsem relativně nový, nějakých 60 hodin, ale řekl bych, že tomu začínám přicházet na kloub.
    Tak tedy, tady je. BSV Black Crow, podpůrná loď flotily. Ještě hodně jí chybí, minimálně ji musím řádně ozbrojit. Jako obrana proti malým stíhačům a asteroidům slouží 26 rotačních kulometů (4 na každé straně na horním můstku, 5 na každé straně na spodní nástavbě, dva na přídi a po třech na každé motorové gondole). Do hangáru se vejde deset menších strojů (do 25 bloků délky) nebo čtyři velké (důlní lodě, transporty vojáků, atd...)
    Ve flotile bude její místo až úplně vzadu, jako podpůrná loď, sic těžce pancéřovaná, ale minimálně vyzbrojená (plánuju dvě až tři dvouhlavňová děla).

http://imgur.com/a/XHJir

Zatím ji napájí 20 velkých reaktorů a 20 malých, které fungují jako záložní zdroj energie. Dokud nebudou ve hře nějaké pořádné energetické kapacitory, bude potřeba hodně paliva.
    Mám za sebou první crashtesty a zdá se, že design lodi slouží svému účelu, tudíž doplazit se na místo a vypustit stíhače. Než se vyřeší problém s písty, nesmí letět rychleji než 40m/s a to prosím jen rovně. Jakmile s ní provedu nějakou rychlejší otočku, dveře hangáru se rozlítnou na všechny strany a vezmou s sebou i velkou část lodi :)

7. TheBinaryWolf Trainee Engineer

O.o Koľko to váži?
    Vyzerá to ako tanker a trošku ako overkill.
    V aktuálnom stave hry by som nepoužíval drahé tažké pláty na support loď, ktorá má byť na konci fleety.

Och a aby som aj niečo pridal ak sa vám nepáčia "trčiace veže" môžete ich posadiť na piest, vysunúť, obkolesiť miesto kde budú okrajmi pancierových dverí do tvaru
    |--
    |0|
    --|
    alebo podobne a potom ich zasunúť. Zasunuté sú stabilné aj pri vysokých rýchlostiach.

Last edited by a moderator: Sep 22, 2014
  8. MikeHavliczek Trainee Engineer

Ona to měla být původně bitevní loď, ale pak jsem nějak v průběhu stavby změnil zaměření. Váží něco málo pod 40 mil tun. Já vím, je to obr, ale já jsem prostě megaloman.
    O věžích na pístech uvažuju, problém je s místem. Už tak dost prostoru zabírá hangár, netuším, kam bych je umístil.

9. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Hezký hlavně ten TITAN engine na Raiden mkI.
    A BSV Black Crow teda taky slušný hebedo :-D
    Tady trochu toho "těžkýho pancíře" - víceúčelový plavidlo flotily, hlavně bojová matřská lod stíhaček a ochrana flotily.
    http://imgur.com/a/Rv7pR
    Je to hodně spartansky řešená loď - většinu cesty funguje se skeleton crew, před skokem do bitvy se obsadí stíhačkama na horní palubě, piloti můžou nozově řečkat v krytém koridouru podél celé horní paluby. Loď skočí do boje, vyplýtvá své rakety, vypustí stíhačky a stahuje se k obraně hlavních lodí.
    U téhle lodě byl poprvé vyzkoušen systém "Tombstone" - postraní bloky motorů a raket jsou odhoditelné a s vlastní energií, mohou tedy být v případě nouze odhozeny a palbou věží krýt loď než nahodí gravitační motor. Koncept Tombstone se zde osvědčil a je propracováván na dalších modelech.
    A jako bonus tady ukázka nového modulu pro systém modulárních stanic - rafinery workshop, včetně hangáru pro těžařská plavidla menších rozměrů, energii tý armádě rafinérek, arc furnaces a assemblerů dodává energetická soustava posilněná o velký reaktor.
    http://imgur.com/a/ppPs5

10. MikeHavliczek Trainee Engineer

Sleep: Ten systém odhazování zní hodně lákavě, jak to máš řešený? Přes slučovací bloky? Ono by to možná šlo použít i jako zbraň, ne? Takové konečné řešení vesmírné šarvátky :) A koukám, že nejsem jediný, kdo používá gravitaci a umělou hmotnost jako pohon. Já to teda používám jako nouzovou brzdu, ale osvědčilo se to. Luxusní efekt to bude mít, jestli se vývojářům podaří odstranit rychlostní limit, takhle na tu stovku to i s mojí lodí a šesti titanama vytáhnu za pár sekund.

Taky se mi tam moc líbí to řešení hangáru pod břichem, jestli to teda je hangár :)

Jinak jak se vám osvědčily raketometný věže? Já z nich mám celkem strach, už jen když vidím, jak bezhlavě občas střílejí kulomety (každou chvíli přijdu o motory nebo kus plátování :)

11. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Jj, přes slučovací bloky, v nový verzi na jiný lodi tam mám přidaný ještě trysky nastavený na override, takže po odhození se ty strany "vyklopí" jak odlétají. Uvažuju ještě o tom, jak tušim Aaron z LSG dělal u malých figterů ty krycí "světlice" coby protiopatření proti palbě, že by to bylo v těch stranách, aby to krylo unikajicí loď ještě víc...ale to je ve fázi myšlenky. :)
    Gravitační pohon já teda beru zatím coby náhradu nějaký "warp" a podobně :-D a je to sakra šikovná věc.
    Pod břichem je skutečně hangár, který ještě kryjou dvě rotační věže "schovaný" v tom čelním bloku zezadu, takže vidí jak do hangáru, tak pod něj, kdyby se někdo chtěl stavit nečekaně na návštěvu.
    Raketometný věže...jako jo, dá se. Já to většinou teď kombinuju jedna raketometná an tři rotační.

12. MikeHavliczek Trainee Engineer

Ty skrytý věže, to je dobrej nápad. Nikdo je neuvidí, dokud nebude moc pozdě. Na druhou stranu ti udělají z hangáru kůlničku na dříví :D

A ty světlice zní zajímavě, jen netuším, jak to má řešený. To jako decoys s raketou či tak nějak? To zabere mrtě místa

13. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Hele kulničku snad ani ne, ten hardarmour vydrží dost :-D.
    A světlice má řešený jenom coby vyflusávání třeba ocelovejch plátů z konektoru, prostě mechanická clona za plavidlem proti zásahu raketou no....nápad s decoys se mi ale hodně líbí :-D To možná zkusím zrealizovat :)

14. MikeHavliczek Trainee Engineer

Jo táák, já nevěděl, že i objekty z inventáře se ve hře chovají jako pevný objekty, tzn, že je třeba může zasáhnout raketa :D Tak to je dobrej nápad, to zkusím :)

Já používám decoys s raketou při simulacích náletu stíhaček. Vypustím deset až patnáct těchle raket a koukám, jak si s tím poradí bodová ochrana :) Možná by to šlo použít i v reálné bitvě, jako klamné cíle vypouštěný velkejma loděma, ale to by potřebovalo řádně otestovat. Takže bys vypustil pár vějiček a za nima by letěli stíhači.

15. MikeHavliczek Trainee Engineer

Jinak přátelé, kdybyste si chtěli třeba ozkoušet svoje výtvory proti jiným, můžeme se domluvit na nějaké seanci. Mám prozatimní mumble server, jsem tam víceméně celý den (pracuju z domu), takže se klíďo zastavte a domluvíme se.
    Code:
    Hostname: mikehavliczek.mumble.com
    Port: 5078
    Heslo (pokud bude vyžadovat) spaceengineerscz

16. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Tak využití decoys zatim dost kostrbatý...co si budeme, hroznej problém je v tom, že člověk potřebuje minimálně baterii/reaktor decoy block a něco jak ho poslat do prostoru, takže bud gravity cube, nebo konektor a přes odstředivou sílu ho vypusit bez trysky, která je prostorovvě nejnáročnejší...pak jsou ty decoys hrozně velký a pro aplikaci na "světlice" to je marný...ve verzi velkých bloků je to o ničem, nehledě na to, že v tu chvíli chybí jakejkoliv pancíř a stejně je to hebedo, v případě malejch bloků by bylo supr, kdyby vyhazovač ten miniaturní 1x1x1 umožňoval zadokování jako 3x3x1 konektor...pak by se daly udělat "kartáčový střely" s klamnejma cílema, ale takhle maximálně malý decoys s blokem hmotnosti a generátor gravitace, ale je to hrozně neohrabaný :-/

17. MikeHavliczek Trainee Engineer

No, kdybys použil nejzákladnější konfiguraci Anténa-decoy-reaktor/baterie - tryska, udělal si jich mrtě a pak jich po dvou až třech připojil k různým částem velké lodě přes podvozek, tak bys přes dálkový řízení mohl zapnout trysky (těch pár malých trysek velkou loď stejně nerozhodí) a v pravou chvíli prostě uvolnil podvozky. Samozřejmě by to šlo použít jen na velký lodi, kde ti někdo bude pomáhat, je to dost tlačítek a dost nastavování.
    ASi nějak takhle: http://imgur.com/a/Zzm7A

Bohužel to nevyšlo tak, jak jsem doufal, protože jsem blbec připojil jednu trysku špatně a tak rakety odlítly pod úhlem 45 stupňů. Taky je problém, že podvozek k sobě nepřilepí víc než jednu raketu, takže by to chtělo udělat nějakej svazek střel, s jedním pohonem a časovačem, kterej by pár vteřin po odpálení odpojil trysky a začal brzdit, to by možná taky šlo

18. MikeHavliczek Trainee Engineer

Tady je ten cluster, co jsem měl na mysli. Někdo šikovnější by to určitě dokázal udělat mnohem skladnější.
    Funguje to jednoduše. První časovač odpálí trysky (defaultně na plný výkon, vypnuté) a spustí druhý časovač. Po deseti vteřinách, což je dostatečná doba na plnou rychlost se vypnout podvozky, vypnout trysky a zapne brzdící. Zároveň se spustí poslední časovač, který nakonec vypne brzdící motory, takže si můžeš nosič vyzvednout někde na půl cesty, pokud budeš mít čas a možnost.

19. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Přiznávám, podvozky mě nenapadly :-D tady u tohohle cluster systému by ale ještě chtělo mít nastavený gyro na rotaci podél osy vectoru dráhy, aby se odstředivkou ty decoys postupně oddalovaly, jinak ti z toho clusteru vyletěj 4 v těsný formaci, což je lehce naprd...ale s tim modem compact podvozku by to šlo udělat relativně hezky...a pak už je fakt jenom krůček k tomu udělat z toho senzorově naváděnou "kartáčovou" střelu s minama...jenom teda kdyby ty malý miny nadělaly na velký lodi víc škody :-D

20. MikeHavliczek Trainee Engineer

Jo no, malá mina udělá stejnou nebo hodně podobnou škodu jako raketa, která mnohem kompaktnější :(

Vidíš, gyro mě nanapadlo. Já furt přemejšlel jak tam přidat trochu náhodnýho pohybu :D Ty podvozky jsou super, jen škoda, že nedokážou přichytit víc, než jeden objekt. je to skoro plítvání místem, ještě jeden decoy na každej podvozek by se v pohodě vešel.

Jako už to vidím v reálným boji. Vypustit pět,šest takových střel, namixovat decoys a miny a pak jen koukat, jak se bodová obrana nepřítele rozpadne na kusy :D

21. Sleep3rCZ Trainee Engineer

Ten nápad namixovat decoys a miny je ďábelskej! :-D

22. Serza Trainee Engineer

Moje dálkově ovládané lodičky:[​IMG]

23. Reitak Trainee Engineer

serza, ten drill je ok, ale tamtie dve daj do 1, na 1 stranu zvaracku, na druhu karbinu a 2 cockpity a mas vystarane

24. MikeHavliczek Trainee Engineer

Jojo, ten drill vypadá hodně dobře. Zdá se mi to, nebo některý vrtačky nejsou napojený na transportní systém? Ty ostatní dvě lodě, jak řekl Reitak, šla by z nich udělat jedna a ušetřil bys. Navíc, ta červená mi přijde zbytečně veliká na jednu pilu :)

25. Serza Trainee Engineer

Vrtačky jsou samozřejmě napojeny všechny je tam kříž vprostřed a střední vrtačka je předsazená, je tam i "spínač mrtvého muže" (timer na vypnutí stroje) ale na DS to zatím nefungovalo.

Ty řezačky se svářečkama jsem měl v singlu spojené, tohle je z DS (privat u mne doma) kde se jako první vytvořil jen svářeč a až později, když bylo potřeba tak se vytvořil jednoduchý řezák.

Last edited by a moderator: Sep 25, 2014
  26. TheBinaryWolf Trainee Engineer

Ohľadom tých decoys som testoval zapojenie reaktor-decoy-massblock s malými blokmi nahádzané na hromade držané na mieste gravgenom. Následne sa otvoria dvere o ktoré sú pritláčané a vyletia do priestoru. Fungujú vcelku dobre proti gatlingom, proti raketam mali slaby roztpyl. Myslím že by ste tým získali nejaký ten čas. žiaľbohu som ich netestoval v pohybe takže asi by sa celá tá kopa oprela do steny komory a roztrhala loď.
    Už dlhšiu dobu som nehral survival. Ešte stále spôsobujú vrtačky že si loď robí čo chce? ak áno ako veľmi stabilné je to zapojenie 7 vrtačiek?
    Keď vyšli piesty tak prvé čo som spravil bolo toto: http://imgur.com/8ojp1ey,Tjf2hxR,O9cmLqs,IZQTaDS,3LXTtnK#0
    je to vytvorené 6 piestmi na každej strane. vnútri jadra sú výbušniny a batérie/reaktor. Veľký reaktor a beacon sú iba pre testovacie účely. V creative sa to stavia ľahko pomocou copy-pastu, neviem si prestaviť že by niekto použil niečo podobné v survivale.

27. deltaflyer4747 Apprentice Engineer

Tak ja taky prispeju svou troskou do mlyna. Komentar snad netreba :)

28. SaturaxCZ Senior Engineer

Vypadato jak Planetary Annihilation :rof: než SE v tomhle případě.

Čas 0:54 ( je ta scéna co myslím :D )

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WhfKuTxk6k4

29. deltaflyer4747 Apprentice Engineer

Hele tak co, fungovat to funguje, vyvrtal sem si diru do asteroidu, umistil do nej zakladnu :D Ted jeste najit nejaky mod, ktery zamkne bloky proti niceni a muze to jit public.

30. deltaflyer4747 Apprentice Engineer

Neni to (doslova) overkill? Vchod do obytne casti zakladny:

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.