Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Vaše/Naše koncepty a výtvory

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by Sleep3rCZ, Sep 19, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. SaturaxCZ Senior Engineer

Last edited by a moderator: Nov 28, 2014
  2. dicygo Developer KeenSWH

Moc hezké :thumb:

3. Sektan Apprentice Engineer

Taky něco postnu :)

Teď si hraju mezi updatama modů s tímhle

4. dicygo Developer KeenSWH

Super módy :thumb:

5. Sektan Apprentice Engineer

6. dicygo Developer KeenSWH

Super jak ten blob tak i nápad s assemblerem na prašule :) good work :thumb::comp:

7. FromCzech Trainee Engineer

Čest práci inženýři... přidal bych tu svůj projekt, ale mi do finále chybí spoustu práce, nicméně původní koncept a tedy myšlenku jsem již dovedl snad dost daleko:
    Tedy, jsem fanoušek knižní sci-fi série Honorverse (just google it!), kde mají lodě jako hlavní pohon gravitonový a reakční jako sekundární, spíš jen aby vyletěli ze stanice a pod ;) Lodě tam mají dva gravitonové uzly Alfa a Beta, jeden ve předu a druhý v zadu za lodí... víc to rozepisovat nebudu...
    Napadlo mě co takhle udělat v SE Gravitační uzly Alfa a Beta, ve kterých by byl gravitační pohon a ten byl pro loď primární a loď byla absolutně nezávislá na tryskách nebo gyroskopech... tak jsem se do toho pustil a dopadlo to takle:
    Loď je schopná bez gyroskopů zatáčet doleva a doprava - přední uzel táhle loď doleva, zadní táhle doprava, loď stojí na místě rotuje horizontálně se i bez gyroskopů :D na druhou stranu to funguje taky, prostě se otočí směr gravitace generátorů. Vertikální rotace - přední uzel táhne nahoru, zadní táhne dolů - loď stojí na místě a rotuje vertikálně :D Rotovat kolem své osy ještě nemám hotové, ale to už by neměl být velký problém... super je jak je to hbité... potřebovalo by to stovky gyroskopů aby to fungovalo stejně :) ... gyroskopy tam ale stejně budu dávat... trochu je problém tu loď potom zastavit do klidu...
    Pohyb dopředu a dozadu není velká věda... celkově tedy jeden gravitační uzel obsahuje 102 bloků hmotnosti a 236 generátorů gravitace, s tím že je 21 generátorů do stran (levo, pravo, nahoru, dolů) a 152 generátorů pro pohyb dopředu/dozadu... druhý uzel vypadá stejně takže všechno 2x :p (plus tedy ještě budu přidělávat tu rotaci kolem své osy)

Stále na tom pracuji a nejspíš ještě chvíli budu, loď je zatím "dutá" ... jakmile to vyplním palubami, mělo by se těžiště přesunout víc do středu a celkově by to mělo létat lépe... trup a pohon je téměř hotový, čekám že bude vážit max. 40000t... pojmenoval jsem si ji HMS Courageous, Fearless-class light cruiser :p

v levo nahoře moje inspirace... ale je to o 1700 let novější model :cool:
    a ještě jedna věc k tomu konceptu... představte si přesun eskadry, kdy tři tyto křižníky jsou ve formaci "rovnoramenný trojúhelník" tak aby se jejich gravitační prstence přes sebe překrývali :D tedy 3x víc gravitace na bloky umělé hmotnosti :D ale to už je trochu mimo možnosti této hry... zatím :cool:

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.